کدخبر: ۳۰۹۱۵۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دیدار نخست‌وزیر ژاپن و نخست‌وزیر کره‌جنوبی

دیدار نخست‌وزیر ژاپن و نخست‌وزیر کره‌جنوبی

اقتصاد نیوز: نخست‌وزیر ژاپن و نخست‌وزیر کره‌جنوبی امروز (پنج‌شنبه) در بحبوحه مناقشه جنجالی بر سر مسائل تاریخی و مناسبات تجاری که روابط دوجانبه را به پایین‌ترین سطح رسانده است، دیدار کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، روابط میان توکیو و سئول –دومتحد آسیایی واشنگتن- از اکتبر سال گذشته با صدور حکم دادگاهی در کره‌جنوبی و درخواست از شرکت‌های ژاپنی برای پرداخت غرامت به نیروهای کار اجباری در دوره جنگ در معادن و کارخانه‌ها تیره شد.

ژاپن اما تاکید دارد این مسائل با پیمان ۱۹۶۵ حل و فصل شده است و حکم این دادگاه را نقض قوانین بین‌المللی دانست و همین مناقشه به مسائل تجاری و امنیتی هم کشیده شد.

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن و کی ناک-یون، نخست‌وزیر کره‌جنوبی مذاکراتشان را با دست دادن آغاز کردند اما لبخندی نداشتند. حدود ۱۰۰ روزنامه‌نگار در آغاز این مذاکرات که نشستی عالی‌رتبه میان دو طرف از زمان بروز این اختلافات است، حضور داشتند.

براساس گزارش‌ها، نخست‌وزیر کره‌جنوبی که برای شرکت در مراسم امپراتوری ناروهیتو به توکیو رفته است، حامل نامه‌ای خصوصی از مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی است. مون و آبه بیش از یک سال است که دیداری نداشته‌اند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند