کدخبر: ۳۱۱۷۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مقصودی:

رئیس‌جمهور انتقاد از دستگاه قضا را در جلسه سران قوا مطرح کند

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: اگر رئیس جمهور انتقادی به قوه قضاییه دارد باید مسائل خود را در جلسه سران قوا مطرح کند.

به گزارش اقتصادنیوز، حسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص صحبت‌های رئیس جمهور در یزد، اظهار داشت: صحبت‌های رئیس جمهور در آغاز هفته وحدت به مذاق دوستان انقلابی خوش نیامد و حتی برخی اصلاح طلبان نیز به انتقاد از سخنان روحانی برخاستند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه بعضی از سخنان رئیس جمهور پوپولیستی بود و از جنس همان بگم بگم هایی بود که خود آقای روحانی نیز منتقد آن بود. وی افزود: حال که در سطح جامعه مردم به قوه‌قضائیه امیدوار شده‌اند، نباید کاری کنیم که مردم ناامید شوند اما متاسفانه آقای روحانی خود را در مقابل موج امیدواری مردم به قوه قضائیه قرار داده است.

مقصودی با بیان اینکه زحمات آقای رئیسی بر کسی پوشیده نیست و نمی‌توان عملکرد قوه‌قضائیه را زیر سوال برد، ادامه داد: در قوه قضائیه حرکات خوبی انجام شده و این قوه مبارزه با فساد را در دستور کار خود قرار داده است. حتی قضات عالی رتبه و معاونین قوه قضائیه نیز تخت تعقیب قرار گرفته‌اند و در این شرایط سخنان رئیس جمهور هم مورد اقبال مردم و مسئولان قرار نگرفت.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای و خوشاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخنان رئیس جمهور سوءظن هایی را به وجود می‌آورد، گفت: حمایت از فعالیت‌های فساد ستیزانه قوه‌قضائیه بهترین راه نجات کشور است و اگر رئیس جمهور انتقادی دارد مسائل خود را باید در جلسه سران قوا و در جلسات غیرعلنی مجلس بیان کند، با استماع سخنان جدید رئیس جمهور چنین تلقی می‌شود که گویی عده‌ای می‌خواهند مردم را به کف خیابان بکشانند و برای رسانه های خارجی خوراک ایجاد کنند که چنین رفتاری در شان مسئولان عالی جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی افزود: مردم از قوه قضائیه بعنوان یک قوه مقتدر یاد می‌کنند و در بین اطرافیان آقای رئیسی هم حتی یک فرد مفسد هم وجود ندارد و باید کمک کنیم تا همین مسیر قوه قضائیه ادامه پیدا کند. رئیس جمهور در کرمان از دعوت به اعتدال صحبت کرد که این سخنان با اظهارات ایشان در یزد منافات دارد.

مقصودی اظهار داشت: عده‌ای از جوانان که حین سخنرانی شعار می دادند را رئیس جمهور جدای از مردم دانستند، در حالی که واقعا مردم نسبت به مشکلات اقتصادی اعتراض دارند و صدایی که رئیس جمهور شنید، از بطن جامعه بود و دولت نباید اجازه بدهد وضعیت اقتصادی از این بدتر شود.

وی افزود: سوال ما از رئیس جمهور این است که چند میلیون ارز 4200 تومانی برای واردات موز تخصیص داده شده است؟ درحالی که واردات موز نیاز اساسی کشور نبوده است. آیا قوه قضائیه نباید مطلع شود که چرا این مقدار موز و با چه قیمتی این کالاها به دست مردم رسیده است؟ درباره برخی نزدیکان دیگر رئیس‌جمهور هم نسائلی مطرح است. این‌ها مواردی است که در کنار رسیدگی به فساد قضات دادگستری به آن‌ها نیز رسیدگی شده است.

مقصودی ادامه داد: روحانی باید به این آمار توجه کند؛ در تابستان 92، میانگین قیمت مسکن 3.7 میلیون بوده و اکنون به 12.7 میلیون رسیده، یعنی 239 درصد افزایش داشته و پروانه‌های احداثی 31 درصد کاهش یافته است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: براساس گزارش بانک جهانی در چند سال اخیر 62 تن طلا آب شده و افزایش قیمت طلا 295 درصد بوده است. نرخ ارز 287 درصد افزایش داشته است. آیا این ها فساد نیست؟ و قوه قضائیه نباید مسببین این اتفاقات را تحت تعقیب قرار دهد؟

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند