کدخبر: ۳۱۲۲۴۶ لینک کوتاه

۵ اسلحه کمری خطرناک +تصاویر

اقتصاد نیوز:اگر به دنیای سلاح و جنگ‌افزار‌های نظامی علاقه دارید با شناخت بهترین اسلحه‌های کمری ۲۰۱۸ اطلاعات خود را افزایش دهید.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران،  صنایع نظامی و محصولات مختلف آن طرفداران و دنبال‌کنندگان زیادی در جهان دارد. صنایع نظامی در سراسر جهان از جمله ارزشمندترین صنایع است و هزینه‌های هنگفتی را متوجه دولت‌ها در بیشتر نقاط جهان کرده است.

با توجه به تهدید‌های گوناگون که در شرایط امروزی جهان، کشور‌ها و ملت‌های مختلف را هدف قرار داده است تقریبا تمامی دولت‌ها و نیرو‌های نظامی در مناطق مختلف جهان به دنبال حفظ، توسعه و ارتقا صنایع نظامی خود هستند. کارآمدی صنایع نظامی در مناطق مختلف زمین و شرایط گوناگون آب و هوایی سبب شده است دولت‌های قدرتمند جهان هر ساله بخش بسیار زیادی از بودجه کشور خود را به صنایع نظامی و نیرو‌های مسلح اختصاص دهند.

صنعت اسلحه‌های نظامی در جهان تنها محدود به نیرو‌های نظامی نیست و با وجود قوانین متفاوت در کشور‌های مختلف افراد مجاز به خرید و حمل اسلحه شخصی در برخی از این کشور‌ها هستند. به دلیل وجود علاقمندان فراوان به اسلحه در کشور‌های جهان سرمایه‌گذاران زیادی با سرمایه‌های وسیع در این صنعت مشغول فعالیت هستند و بازار گسترده‌ای را در جهان به وجود آورده‌اند.

اسلحه‌ها شکل‌ها و کاربرد‌های متفاوتی دارند و در زمین، آسمان و دریا به کارگیری می‌شوند. به عنوان مثال اسلحه‌های سنگین که تقریبا به صورت کامل در اختیار نیرو‌های نظامی و حکومت‌ها است بیشتر روی زمین به کارگیری می‌شوند. تانک و نفربر‌های سنگین از جمله این جنگ‌افزار‌های سنگین هستند. اما به علت محدودیت در عرضه و ساخت این نوع جنگ‌افزار‌های سنگین بازار گسترده‌ای برای آن‌ها بین افراد عادی وجود ندارد.

عدم وجود قوانین بازدارنده خرید و حمل اسلحه در برخی از کشور‌های غربی سبب بروز خشونت‌های افراط‌گرایانه در این کشور‌ها شده است. یکی از گسترده‌ترین و گران‌ترین بازار‌های سلاح در ایالات متحده آمریکا است. در حالی که هر روز اخبار تلخ و رعب‌آوری از کشته شدن شهروندان در اثر تیراندازی از آمریکا به سراسر جهان مخابره می‌شود و تا کنون بار‌ها اعتراضات گسترده‌ای برای جلوگیری از حمل سلاح توسط افراد عادی صورت گرفته است، ولی به دلیل وجود لابی‌های سنگین پشت بازار ارزشمند سلاح، دولتمردان آمریکایی تاکنون قادر نبوده‌اند این جریان خشن را متوقف سازند.

البته سلاح در صورت به کارگیری صحیح و تنها برای دفاع از جان و امنیت شهروندان آن‌هم توسط نیرو‌های نظامی نه تنها مضر نیست بلکه امری حیاتی و امنیت‌بخش است. هر ساله شرکت‌های بزرگ اسلحه‌سازی در جهان در پایان سال میلادی لیستی از بهترین اسلحه‌های ساخته شده در آن سال را منتشر می‌کنند. انتخاب بهترین اسلحه‌ها بر اساس ملاک‌ها و ویژگی‌های متفاوتی صورت می‌گیرد. در ادامه قصد داریم بهترین اسلحه‌های کمری ۲۰۱۸ را معرفی کنیم:

مهم‌ترین دلیل تولید اسلحه‌های کمری، کوچک و قابل حمل بودن آن‌ها است. همین ویژگی‌ها در کنار قیمت مناسب این نوع اسلحه، مشتریان زیادی را متقاعد به تهیه آن‌ها می‌سازد.

روگر LCP ۲

کلت روگر ال‌سی‌پی دو، اسلحه‌ای کوچک و بسیار مناسب برای حمل و پنهان کردن در لباس است. این کلت کالیبری کوچک دارد ولی از قدرت زیادی برخوردار است و می‌تواند صدمات جدی را به هدف خود وارد کند. مجلات معتبر سلاح شناسی در دنیا روگر LCP ۲ را اسلحه‌ای قابل اعتماد و خوش‌دست معرفی کرده‌اند. این اسلحه کوچک با ویژگی‌های خاص خو مشتریان زیادی را جذب کرده است.

کلت کمری Smith Wesson M P ۹

این کلت کمری یکی از محبوب‌ترین و پرمشتری‌ترین اسلحه‌های کمری در جهان است. Smith Wesson M P ۹ با کالیبر ۹ میلی‌متری سلاحی قدرتمند در میان‌اسلحه‌های کمری محسوب می‌شود. سازندگان این اسلحه برای افزایش ایمنی شاسی مخصوص شلیک امن را به آن اضافه کرده‌اند تا هیچگاه اسلحه به صورت ناخودآگاه و غیر ارادی شلیک نکند.

فلز مشکی و ضد زنگ Smith Wesson M P ۹ ظاهری جذاب و دیدنی را به آن بخشیده است. مجلات سلاح شناسی این اسلحه را سلاحی مطمئن برای حفاظت شخصی دانسته‌اند.

کلت کوچک Sig Sauer P۳۶۵ Nitron

این اسلحه کوچک‌ترین کلت کمری در فهرست جدول بهترین اسلحه‌های کمری ۲۰۱۸ است. کوچک بودن این کلت سبب می‌شود بتوان به راحتی آن را در زیر لباس پنهان کرد و بدون احساس وزن سنگین مدت زیادی آن را حمل کرد. Sig Sauer P۳۶۵ Nitron دارای ظرفیت ۱+۱۰ گلوله ۹ میلیمتری است و در صورت شلیک‌های متمادی و اتمام ذخیره گلوله اسلحه به سرعت می‌توان دوباره خشاب اسلحه را شارژ کرد. بدنه این اسلحه از فولاد ضد زنگ است و طول آن سانتی‌متر ۱۴.۷۳ و عرض اسلحه ۲.۵۴ سانتی‎‌متر است.

کلت Ruger EC۹s

ترکیب رنگ سیاه و فیروزه‌ای جلوه‌ای خاص به اسلحه Ruger EC۹۹s داده است و همین موضوع سبب شده این اسلحه طرفداران خاص خود را داشته باشد. ابعاد این اسلحه تقریبا برابر با LCP ۲ است و کاربر با بهره‌گیری از ضامن دو مرحله‌ای آن می‌تواند اسلحه را همواره در حالت آماده به شلیک قرار دهد بدون اینکه خطری داشته باشد. این اسحله دارای کالیبر ۹ میلیمتری است.

کلت امنیتی Ruger Security ۹

کلت امنیتی Ruger Security ۹ با داشتن کالیبر ۹ میلیمتری اسلحه قدرتمند محسوب می‌شود. علت نام گذاری این اسلحه به کلت امنیتی، کاربرد فراوان آن بین نیروهای پلیس و حفاظت اماکن سیاسی است. سازندگان این اسلحه محلی برای قرار گیری لیزر را نیز روی بدنه آن تعبیه کرده‌اند. این ویژگی علاوه بر کمک زیاد به نشانه‌گیری دقیق در مکان‌های مختلف، قابلیت رویت محل اصابت گلوله را بیش از شلیک نیز بیشتر از سایر قسمت‌ها اطراف آن روشن و متمایز می‌سازد.

 

این مطلب برایم مفید است
78 نفر این پست را پسندیده اند