کدخبر: ۳۱۴۳۴۱ لینک کوتاه

موضعگیری سومین عضو لیکود علیه رئیس حزب؛

تحرکات درون‌حزبی علیه نتانیاهو رو به گسترش است

اقتصادنیوز؛ در حالیکه تحرکات داخلی حزب «لیکود» علیه نتانیاهو تشدید می‌شود، سومین هم‌حزبی نخست‌وزیر در پارلمان اسرائیل هم علنا درباره برگزاری انتخابات جهت تعیین رئیس این حزب صحبت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «یوآو کیچ» عضو کنست (پارلمان رژیم اسرائیل) که یکی از نمایندگان حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو است، امروز یکشنبه به طورعلنی علیه نخست‌‎وزیرش موضعگیری کرد و تبدیل به سومین هم حزبی نتانیاهو در کنست شده که خواستار به چالش کشیدن ریاست او بر این حزب شده است.

به نوشته روزنامه «جروزالم پُست»، یوآو کیچ قانونگذار عضو حزب لیکود در پارلمان رژیم اسرائیل طی مصاحبه امروز یکشنبه خود با «رادیو ارتش» علیه بنیامین نتانیاهو رئیس حزب لیکود و نخست‌‍وزیر این رژیم موضعگیری کرد.

سومین هم‌حزبی نتانیاهو هم علنا علیه او موضع‌گیری کرد

این هم حزبی نتانیاهو گفت: «اگر ما به سمت انتخابات سوم برویم، باید برای رهبری حزب لیکود هم یک انتخابات مقدماتی داشته باشیم. مساله این است که چه کسی قادر خواهد بود حزب راست را به قدرت برساند و در نهایت کل تیم، مهمتر از ستاره آن تیم است».


نتانیاهو و «یوآو کیچ» عضو کنست

اظهارات این عضو پارلمان رژیم اسرائیل درباره لزوم برگزاری انتخابات درون حزبی برای ریاست حزب لیکود در شرایط صورت گرفته که تاکنون دو تن دیگر از هم حزبی‌های نتانیاهو هم علنا ریاست وی بر این حزب را به چالش کشیده و خواستار برگزاری جلسه رای گیری برای تعیین رئیس جدید لیکود شده‌اند.

طبق گزارش جروزالم پست، تا پیش از  این «گیدون سعر» و «میشال شیر» دو هم حزبی نتانیاهو در پارلمان رژیم صهیونیستی هم علنا ریاستش بر حزب لیکود را به چالش کشیده بودند.

اظهارات و تحرکات هم‌حزبی‌های نتانیاهو علیه او بعد از اعلام جرم دادستانی رژیم اسرائیل علیه نخست‌وزیر این رژیم در پرونده فساد تشدید شده است.

گیدون سعر اولین عضو حزب لیکود بود که ضمن انتقاد از مواضع نتانیاهو درباره پروده فسادش و همچنین ناتوانی او در تشکیل کابینه علنا خواستار برگزاری جلسه رای گیری برای تعیین رئیس جدید برای این حزب شده بود.

پیشتر، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی از تحرکات پشت پرده اعضای ارشد لیکود برای کنار زدن نتانیاهو از ریاست این حزب خبر داده بود چرا که به اعتقاد آنها، «دوره نتانیاهو به سر آمده است» 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند