کدخبر: ۳۱۴۹۰۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش یک مرجع تقلید به حمله به کنسولگری ایران در نجف

واکنش یک مرجع تقلید به حمله به کنسولگری ایران در نجف

اقتصادنیوز : آیت‌الله حسین نوری همدانی گفت: کسانی که به کنسولگری ایران در نجف حمله کردند از سوی دشمنان تغذیه شدند تا ایجاد تفرقه کنند و الا مردم ایران و عراق در نهایت اتحاد و برادری قرار دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ، آیت‌الله حسین نوری همدانی روز چهارشنبه در دیدار شرکت‌کنندگان در همایش همکاری‌های حوزه و آموزش پرورش استان مرکزی، با اشاره به فتنه‌انگیزی دشمنان اسلام در کشورهای مقاومت، افزود: باید با شجاعت در برابر دشمنان ایستادگی کرد، نباید اجازه بدهیم که دشمنان توطئه‌های خود را در جوامع اسلامی پیش ببرند.

وی بابیان این‌که باید در راه دین و تبیین آموزه‌های دینی فداکاری و به وظایف خود عمل کنیم، اضافه کرد: امروز دشمنان فراوانی داریم و در هر سنگری که هستیم باید به وظیفه  خود به‌درستی عمل کنیم تا دشمن به اهداف خود نرسد.

گروه‌های خشونت‌طلب عراقی چهارشنبه‌شب گذشته (ششم آذرماه)  با حمله به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف که نقض آشکار مصونیت اماکن دیپلماتیک به شمار می‌رود آن را به آتش کشیدند.

ساختمان کنسولگری ایران در نجف اشرف یکشنبه(۱۰ آذرماه) باردیگر به آتش کشیده شد و این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که ساختمان پیشتر کاملا تخلیه‌شده بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان این‌که کادرسازی در زمینه‌های موردنیاز جامعه، مورد تاکید اسلام است، گفت: وظیفه حوزه و آموزش‌وپرورش کادرسازی تخصصی برای تعلیم و تربیت است و قشری باید مردم را به خیر و صلاح دعوت کند و به تبلیغ دین مشغول باشد.

آیت‌الله نوری همدانی افزود: برای اثرگذاری و کارایی در زمینه تبلیغ باید افرادی به‌صورت تخصصی تعلیم و تربیت شوند تا بتوانند وارد میدان شوند و آموزه‌های اسلام را به‌خوبی تبیین کنند.

وی با اشاره به این‌که مبلغان باید آموزه‌های اسلام را به‌خوبی تبیین کنند، اضافه کرد: اولین اصل در تبلیغ اخلاص است و کار تنها باید برای خدا باشد، چراکه اگر برای خدا نباشد به نتیجه نخواهد رسید.

وی بابیان این‌که کارها باید با همت، اراده بلند و جدیت پیگیری شود، اظهار داشت: انسان نمی‌تواند بدون زحمت و عزم جدی به‌جایی برسد، همچنین در کارها باید جدی، با نظم و برنامه بود، چراکه سستی و تنبلی مانع موفقیت است.

این مرجع تقلید در ادامه بابیان این  وجود امام یا جانشین او برای اداره جامعه اسلامی لازم است، ادامه داد: در زمان غیبت مسؤولیت اداره جامعه اسلامی بر عهده ولی‌فقیه است، این دستور اسلام برای این است که مردم به راه باطل نروند. 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند