کدخبر: ۳۱۶۸۷۵ لینک کوتاه

قابلیت جدید اینستاگرام مچ کاربران متخلف را می‌گیرد

اقتصاد نیوز:اینستاگرام در جدیدترین اقدام خود برای مقابله با قلدرهای مجازی، قابلیتی ارائه کرده است که کاربران را از ارسال پست‌های توهین‌آمیز پشیمان می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز، اینستاگرام مدتی است فعالیت‌های جدید و جدی برای مقابله با قلدرهای مجازی انجام می‌دهد و به این کار خود نیز بسیار افتخار می‌کند. تا به اکنون این شرکت قابلیت‌های مختلفی را به شبکه اجتماعی خود اضافه کرده تا از این مسئله جلوگیری کند.

اخیرا خبرهایی  منتشر شده که از اضافه شدن یک قابلیت جدید به اینستاگرام خبر می‌دهد؛ قابلیتی که کاربران را از انتشار پست‌‌هایی با متن توهین‌آمیز پشیمان می‌کند.

اگر به خاطر داشته باشید، چند ماه پیش اینستاگرام ابزار جدیدی به کاربران خود ارائه کرد که به وسیله آن پیش از ارسال یک کامنت در صورت وجود لغات توهین‌آمیز به آن‌ها هشدار می‎داد. اکنون این قابلیت جدید به همین شیوه از انتشار پست‌های توهین‌آمیز جلوگیری می‌کند. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که با استفاده از هوش مصنوعی متن‌هایی را که ممکن است دارای محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی باشد تشخیص می‌دهد.

کاربرانی که چنین کپشن‌هایی برای پست خود می‌نویسند در هنگام ارسال آن اینستاگرام به آن‌ها در پیامی هشدار می‌دهد. پیام ارسال شده توسط اینستاگرام به کاربر خاطی اطلاع می‌دهد که متن پست او شبیه به مواردی است که تاکنون از سوی کاربران دیگر گزارش (ریپورت) شده است. علاوه بر این اینستاگرام به کاربر توصیه می‌کند در متن پست خود تجدید نظر کند. اینستاگرام همچنین به کاربران اجازه می‌دهد متن پست خود را تغییر دهند حتی اگر در ظاهر توهین‎آمیز باشند اما مخاطب از آنها برداشت توهین‌آمیز داشته باشد.

این ویژگی جدید به منظور آموزش کاربران اینستاگرام و جلوگیری از نقض قوانین شبکه‌های اجتماعی و از بین رفتن احتمالی اکانت‌های آن‌هاست. طبق اعلام اینستاگرام، ویژگی جدید هشدار متن پست، ابتدا در کشورهای منتخب رونمایی و در ماه‌های آینده در سراسر جهان اجرا می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند