معترضان یک جاده‌ اصلی بصره را بستند

کدخبر: 317568
اعتراضات در چند شهر عراق از جمله بغداد، بصره، نجف و کربلا افزایش یافت به طوریکه معترضان روز یکشنبه یکی از جاده‌های اصلی بصره را بستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یک مقام امنیتی عراق در این مورد گفت که این جاده در مرکز استان از سوی معترضان با آتش زدن لاستیک و ایجاد مانع بسته شد.به گفته وی، شماری از تظاهرکنندگان این مسیر تجاری بزرگ را در مرکز بصره قطع کردند.
در همین حال، گزارش شده ناآرامی‌ها از عصر یکشنبه در میدان «الوثبه» بغداد گسترش یافته است.السومریة نیوز به نقل از یک مقام امنیتی اعلام کرد که ناآرامی‌های جدید در نزدیکی میدان الوثبه در مرکز بغداد رخ داده است.

معترضان پس از چند روز آرامش نسبی در بغداد با آتش زدن لاستیک در این منطقه اعتراضات خود را شدت بخشیدند.
مقام‌های امنیتی عراق همچنین روز یکشنبه از افزایش تحرک افراد ناشناس در کربلا خبر داده و اعلام کردند که این افراد با قطع ارتباط چند جاده اقدام به آتش زدن لاستیک در حاشیه و زیر پل عباس حوالی منطقه «گایر» کربلا کردند.

بصره و تعدادی از استان‌های دیگر عراق به ویژه بغداد از اول اکتبر گذشته (مهرماه) همچنان شاهد اعتراض‌های مردمی است.

این اعتراض که به کناره گیری عادل عبدالمهدی از سمت نخست وزیری انجامید به یکی از عمده‌ترین بحران‌های سیاسی و اجتماعی سال‌های اخیر عراق تبدیل شده است.
اعتراض‌ها تاکنون به علت نفوذ و ورود جریان‌های وابسته به آمریکا، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها و باندهای جنایتکار «جوکر» صدها کشته و زخمی بر جا گذاشته است.

 
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید