انتخابات رهبری حزب لیکود اسرائیل آغاز شد

کدخبر: 318094
اقتصاد نیوز: رای گیری در انتخابات رهبری حزب لیکود اسرائیل آغاز شده است، در حالیکه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، با چالشی به منظور ادامه رهبری حزب مواجه است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، رقابت در انتخابات رهبری حزب لیکود بین بنیامین نتانیاهو، که از بیست سال پیش تا کنون رهبری این حزب راستگرا را در دست داشته، و رقیب او گیدئون سار، در جریان بوده است.

سار به جناح راست حزب لیکود تعلق دارد و گفته است که بنیامین نتانیاهو صلاحیت و توانایی خود برای ادامه رهبری حزب و هدایت آن به سوی پیروزی در انتخابات را از دست داده است.

رای گیری از اعضای حزب صبح امروز ساعت 9 به وقت محلی آغاز شد و تا 11 شب ادامه خواهد یافت و برنده انتخابات باید حزب را در انتخابات پارلمانی جدید که برای ماه مارس - سه ماه دیگر - برنامه ریزی شده رهبری کند.

به گزارش بی.بی.سی این سومین انتخابات پارلمانی اسرائیل در ماه‌های اخیر است که به نتیجه قطعی برای تعیین دولت جدید منجر نشده است.

تا کنون هیچ حزب واحدی نتوانسته است اکثریت لازم در پارلمان اسرائیل - کنست - را به دست آورد و تلاش رهبران احزاب بزرگتر از جمله نتانیاهو برای یافتن شرکایی جهت تشکیل دولت ائتلافی هم به نتیجه نرسیده است.

ناکامی حزب لیکود در کسب کرسی‌های لازم جهت ادامه زمامداری باعث شده است تا رقبای بنیامین نتانیاهو در داخل این حزب او را به ضعف رهبری متهم کرده و خواستار برگزاری انتخابات شوند.

علاوه بر بحران سیاسی، نتانیاهو با مشکلات ناشی از پرونده‌های اتهام فساد مالی و سوء استفاده از مقام مواجه است.

نتانیاهو یک بار از سال ١٩٩٦ تا سال ١٩٩٩ و سپس از سال ٢٠٠٩ تاکنون نخست وزیر اسرائیل بوده است.

اسرائیل برای سومین بار در یک سال انتخابات برگزار می‌کند.

 

 

تیتر یک
  • طلا به کمک فلز ارزشمند داخلی نیامد

    اقتصادنیوز: امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ در سومین روز هفته سکه امامی در دو مرحله نزول قیمت را تجربه کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما