کدخبر: ۳۱۸۸۰۱ لینک کوتاه

تلفات رانندگی در ۸ ماه گذشته در کدام استان ها بیشتر بوده است؟

اقتصاد نیوز: بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی تعداد یک هزار و ۵۰۰ نفر در آبان ماه سال جاری در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند که این آمار در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۳.۷ درصد افزایش داشته است. از این تعداد هزار و ۱۴۲ نفر مرد و ۳۵۸ نفر زن بوده اند. همچنین آمار مصدومان در حوادث رانندگی آبان ماه با ۴.۷ درصد کاهش به ۲۸ هزار و ۸۵۰ نفر رسیده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودروبانک، بنا بر اعلام سازمان پزشکی قانونی از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا پایان آبان ماه 12 هزار و 527 نفر جان خود را در حوادث رانندگی از دست داده اند. این آمار در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 2.3 درصد افزایش داشته است. از این تعداد 9 هزار و 719 نفر مرد و 2 هزار و 808 نفر زن بوده اند.

همچنین از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه تلفات حوادث رانندگی برون شهری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 4.7 درصدی داشت، در این مدت از کل تلفات تصادفات بیشترین افراد در جاده های برون شهری جان باخته اند که تعداد آنان 8 هزار و 208 نفر بود و پس از آن 2 هزار و 987 نفر در مسیرهای درون شهری، هزار و 32 نفر در مسیرهای روستایی، 78 نفر در راه های اختصاصی و 222 نفر در سایر مسیرها جان خود را از دست داده اند. از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه کمترین آمار تلفات تصادفات با هزار و 242 نفر در فروردین و بیشترین آن با هزار و 797 فوتی در شهریور ماه ثبت شده است.

بیشترین و کمترین استان ها در آمار جان باختگان حوادث رانندگی

در 8 ماه نخست سال استان های فارس با 953 نفر، استان خراسان رضوی با 900 و تهران با 880 نفر بیشترین آمار تلفات و استان های ایلام با 129 نفر، کهگیلویه و بویراحمد با 167 و چهارمحال و بختیاری با 169 نفر کمترین آمار را در تلفات جاده ای داشته اند.

در این مدت آمار مصدومان 256 هزار و 999 مصدوم بوده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته هفت دهم درصد کاهش داشته است. از این تعداد 182 هزار و 921 نفر مرد و 74 هزار و 78 نفر زن بوده اند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند