دستور ضدایرانی جدید امنیت ملی آمریکا

کدخبر: 319698
اقتصادنیوز:گزارش‌هایی منتشر شده که وزارت امنیت ملی آمریکا دستور داده است ورود تمام آمریکایی‌های ایرانی تبار و ایرانیان مقیم این کشور با سخت‌گیری و بازجویی شدید انجام شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا برخی پایگاه‌های خبری و ایرانیان مقیم آمریکا روز یکشنبه خبری را منتشر کردند که از بازداشت بیش از ۶۰ ایرانی و آمریکایی ایرانی تبار در هر سنی در گذرگاه مرزی بلین در ایالت واشنگتن حکایت دارد.

این موضوع شامل کسانی هم شده است که در آمریکا متولد شده و شهروندی این کشور را هم دارند.
بر اساس این گزارش‌ها، بیشتر آنها بازگردانده شده‌اند و به دلیل کمبود ظرفیت بازداشتگاه های مرزی به آنها برای ورود به آمریکا اجازه داده نشده است. ماموران مرزی البته امروز اعلام کرده اند، ایرانی های بازداشت شده پس از ۱۰ تا ۱۱ ساعت آزاد شده‌اند.
این ایرانی‌ها عمدتا کسانی هستند که روز شنبه برای سفر به ونکوور کانادا رفته بودند و می خواستند به خانه‌های خود بازگردند.
در این بازداشت، سوالاتی درباره گرایش سیاسی و وفاداری آنها و اینکه در چه رشته ای در دانشگاه تحصیل می کنند و دیگر سوالات بازجویی و تهاجمی پرسیده شده است.
به گفته ماموران مرزی، این اقدام بنا به دستور وزارت امنیت داخلی آمریکا انجام شده است که هر یک از ایرانی‌ها بدون توجه به نوع ویزایشان، تحت بازداشت قرار گیرند چرا که بالقوه می توانند مظنون یا متخاصم تلقی شوند.
با این حال، پاسگاه مرزی بلین از تایید رسمی این دستور خودداری کرده است.
تشدید اقدامات امنیتی در پی آن انجام شد که دولت ترامپ با نقض تمام مقررات بین المللی و حاکمیت عراق، سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس را ترور کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما