کدخبر: ۳۲۰۰۱۵ لینک کوتاه

حشرات غول پیکری که از دیدن آن‌ها وحشت زده می‌شوید! +عکس

اقتصاد نیوز:اگر شما هم فوبیای حشرات دارید، احتمالا بعد از خواندن این مطلب دیگر حتی جرات راه رفتن در چمن‌های مرطوب را هم نخواهید داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از برترین ها،  بیشتر ما از حشرات می‌ترسیم و حاضر نیستیم حتی به آن‌ها نگاه کنیم؛ در حالی که خیلی از این حشرات، برخلاف ظاهرشان هیچ آزاری برای ما ندارند. اگر شما هم فوبیای حشرات دارید، احتمالا بعد از خواندن این مطلب دیگر حتی جرات راه رفتن در چمن‌های مرطوب را هم نخواهید داشت.

وتای غول پیکر (Giant weta)

حشرات ترسناکی که از روبرو شدن با آن ها وحشت زده می شوید!

وتای غول پیکر سنگین‌ترین حشره ثبت شده در جهان است. وزن آن کمی بیشتر از یک توپ تنیس (۷۱ گرم) است و منحصرا در نیوزیلند زندگی می‌کند. مردم بومی، آن را «خدای چیز‌های زشت» می‌نامند.


سوسک جالوت (Goliath Beetle)

حشرات ترسناکی که از روبرو شدن با آن ها وحشت زده می شوید!

لارو این حشره حتی از وتای غول پیکر هم سنگین‌تر است! آن‌ها به شکل لارو، ۱۱۳ گرم وزن دارند! سوسک‌های جالوت در جنگل‌های گرمسیری آفریقا زندگی می‌کنند و از شیره و میوه درختان تغذیه می‌کنند.


شیردال‌مگس‌سانان (Griffinflies)

حشرات ترسناکی که از روبرو شدن با آن ها وحشت زده می شوید!

شیردال‌مگس‌سانان جزء بزرگترین حشراتی هستند که تا به حال وجود داشته اند. آن‌ها به مدت ۲۰میلیون سال در دوره پرمین با طول بال ۷۰ سانتیمتری خود دنیا را می‌ترساندند. فسیل به جا مانده از این حشرات هم در فرانسه و هم در کانزاس یافت شده است، بنابراین با آن بال‌های غول پیکر در سراسر جهان پرواز می‌کرده اند.


سوسک نقب‌زن غول پیکر (Giant Burrowing Cockroach)

حشرات ترسناکی که از روبرو شدن با آن ها وحشت زده می شوید!

شاید تعجب نکنید که بزرگترین سوسک دنیا اهل استرالیا باشد: سرزمین وحشت‌های طبیعی. این سوسک‌ها بیش از ۷.۵ سانتیمتر طول دارند. البته یک بحث وجود دارد که سوسک ۷.۵ سانتیمتری لزوما ترسناک‌تر از سوسک دو سانتیمتری نیست. سوسک هر چقدر هم باشد می‌تواند روز شما را خراب کند.


گوش‌خیزک سنت هلنا (Saint Helena earwig)

حشرات ترسناکی که از روبرو شدن با آن ها وحشت زده می شوید!

این حشره یک کابوس واقعی است اما خوشبختانه در جزیره سنت هلنا در وسط اقیانوس اطلس زندگی می‌کند. گوش‌خیزک سنت هلنا بیش از ۷.۵ سانتیمتر طول دارد و در اعماق زمین نقب می‌زند. بعد از باران و در شب برای ترساندن ساکنان سنت هلنا از زمین بیرون می‌آیند. نکته جالب درباره آن‌ها این است که مادران خوبی هستند.


پروانه جادوگر سفید (White Witch)

حشرات ترسناکی که از روبرو شدن با آن ها وحشت زده می شوید!

این پروانه بزرگترین طول بال را در میان حشرات زنده امروزی دارد. طول بال‌های این پروانه به ۳۰ سانتیمتر می‌رسد. زیستگاه آن‌ها آمریکای جنوبی و مرکزی است. مشاهدات این حشره به ۳۰۰ سال پیش بازمی گردد. کرم آن‌ها قبل از دگردیسی ۱۲ سانتیمتر طول دارد.


چوبک بزرگ چان (Phobaeticus chani)

حشرات غول پیکری که از روبرو شدن با آن‌ها وحشت زده می‌شوید!

این حشره یک کابوس شش پا است و با طول ۶۰ سانتیمتر، رکورد درازترین حشره را دارد. همه گونه‌های این حشره در بورنئو یافت شده اند. آن‌ها در اطراف تاج درختان در جنگل‌های بارانی زندگی می‌کنند و هیچ جا، در نزدیکی انسان پرسه نمی‌زنند.

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند