کدخبر: ۳۲۰۸۱۲ لینک کوتاه

ادعای واهی وکیل جنجالی ترامپ درباره سرنگونی نظام ایران

اقتصادنیوز؛ رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ که به طرح مواضع ضدایرانی شهره است، در تازه‌ترین اظهارات خصمانه علیه کشورمان مدعی شد: «ایران در آستانه سرنگونی [نظام] است، البته اگر وزارت خارجه ما از خواب بیدار شود.»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «رودی جولیانی» وکیل شخصی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و که بارها در تجمعات گروهک تروریستی مجاهدین خلق سخنرانی کرده است امروز شنبه از تلاش برای براندازی در ایران حمایت کرد.

جولیانی که با شبکه «فاکس نیوز» گفت‌وگو می‌کرد، با بیان این ادعا که بسیاری از مردم ایران خواهان براندازی هستند، به عنوان شاهد به سفرش به آلبانی و حضور در جمع اعضای گروهک منافقین اشاره کرد.

وی سپس مدعی شد: «ایران در آستانه سرنگونی [نظام] است، البته اگر وزارت خارجه ما از خواب بیدار شود.»

جولیانی در ادامه از دولت آمریکا خواست با تمام توان از ناآرامی‌ها و اعتراضات در ایران حمایت کرده و دولت «رونالد ریگان» رئیس‌ دولت آمریکا پیش از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را الگوی خود قرار دهد.

وکیل ترامپ همچنین تلویحا از ابلاغیه اخیر وزارت خارجه آمریکا که دیپلمات‌های این کشور را از دیدار با اعضای چند گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب ایرانی منع کرده، انتقاد کرد.

رودی جولیانی

اظهارات جولیانی در حالی مطرح می‌شود که دولت ترامپ پیش از این بارها مدعی شده است که به دنبال تغییر نظام در ایران نیست و هدف از فشارهایش به ایران صرفا «تغییر رفتار» جمهوری اسلامی ایران است. با این حال، ترامپ همزمان با هرگونه ناآرامی در ایران، با انتشار بیانیه و توییت به حمایت از عوامل ناآرامی پرداخته است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند