کدخبر: ۳۲۱۵۶۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اعتراض مردم اردن به یک توافق

منابع خبری از تظاهرات گسترده مردم اردن در مخالفت با توافق‌نامه گازی امضا شده با رژیم صهیونیستی و درخواست برای لغو فوری آن خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مردم اردن امروز پس از برپایی نماز جمعه، تظاهرات گسترده‌ای علیه توافق‌نامه گازی با رژیم صهیونیستی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، اردنی‌ها از پارلمان این کشور خواستند فورا در برابر توافق‌نامه گازی میان اردن و رژیم اسرائیل موضع‌گیری کرده و برای لغو فوری آن اقدام کنند.

این درخواست در جریان تظاهرات گسترده‌ای مطرح شد که بلافاصله پس از نماز جمعه در امان-پایتخت اردن- برگزار شد، شرکت کنندگان در این تظاهرات تاکید کردند گاز غارت شده(اشاره به گاز متعلق به ملت فلسطین که رژیم صهیونیستی با سرقت آن به برخی رژیم‌های عربی می‌فروشد و درآمد کسب می‌کند) را نمی‌خواهیم. شرکت کنندگان همچنین تصاویر سربازان اردنی را در دست داشتند که در نبرد الکرامه(با رژیم صهیونیستی) جان خود را از دست دادند.

این تظاهرات به عنوان سومین جنبش مردمی از ابتدای سال جاری میلادی پس از آغاز صادرات گاز متعلق به ملت فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی به اردن به شمار می‌رود که در راستای توافقی میان حکومت اردن و رژیم اشغالگر قدس صورت گرفته است.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند