کدخبر: ۳۲۲۳۵۸ لینک کوتاه

۵ کشور با کمترین زاد و ولد

در سراسر جهان بسیاری از کشورها با کاهش زاد و ولد روبه‌رو هستند .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، در سراسر جهان بسیاری از کشورها در حال کاهش زاد و ولد هستند، پدیده‌ای که منجر به کاهش نیروی کار می‌شود تا بتواند از جمعیت سالخورده حمایت کند.

با این حال، دلایل دقیق این روند و همچنین تلاش دولت‌ها برای معکوس کردن آن، بسته به شرایط یک کشور متفاوت است.

در اینجا پنج کشور با بیشترین نرخ کاهش زاد و ولد و کارهایی که برای رفع آن انجام می‌دهند را مشاهده می‌کنید:

۱. چین

چین برای کاهش سرعت رشد جمعیت در دهه ۱۹۷۰، سیاست یک کودکی را اجرا کرد؛ این سیاست تا حدودی در سال 2015 برداشته شد، هرچند آمار نشان می‌دهد که تاکنون نیز کم و بیش ادامه داشته است، اما همین موضوع و خودداری خانواده‌های چین از فرزندآوری منجر به بحران کاهش زاد و ولد در این کشور شد.

طبق دفتر ملی آمار چین، سال 2019 کمترین میزان تولد در چین از زمان تأسیس جمهوری خلق در سال 1949 بود.

۲. ایتالیا

ایتالیا یکی از پایین‌ترین نرخ‌های باروری در اتحادیه اروپا را دارد، به طور متوسط ​​۱.۳ کودک در هر زن که پایین‌تر از میانگین ۱.۵۹ در اروپاست؛ (برای حفظ جمعیت خود، یک کشور به ازای هر زن حداقل ۲/۱ فرزند نیاز دارد) ؛دولت ایتالیا مانند سایر کشورهای اروپایی برای تشویق فرزندآوری به شهروندان خود انگیزه‌های مالی ارائه داده است. اما به نظر می رسد پرداخت نقدی تقریبا 900 دلار برای هر کودک که در سال 2015 راه اندازی شده، کافی نبوده است.

۳. ژاپن

براساس برآوردهای وزارت رفاه این کشور، سال گذشته کمتر از یک میلیون نوزاد در ژاپن متولد شدند.

براساس گزارش The Straits Times، این تغییر نسبت به سال قبل ۵.۹ درصد کاهش داشته و یکی از کمترین میزان ثبت از زمان شروع کشور به جمع آوری داده‌ها در سال 1899 است.

۴. روسیه

از سال 1999 ، میزان تولد روسیه از ۱.۱۶ کودک در هر زن به ۱.۴۸ سال افزایش یافته است. گرچه قابل توجه است، اما سطح برای حفظ جمعیت کافی نیست؛ بی بی سی گزارش داد، ولادیمیر پوتین ،رئیس جمهور پیشنهاد مزایای زایمان و وعده‌های غذایی رایگان مدرسه را برای چهار سال اول مدرسه ارائه داده است.

۵. اسپانیا

طبق اعلام مؤسسه ملی آمار کشور، اسپانیا در شش ماه اول سال 2019 کمترین میزان تولد خود را از اوایل دهه 1940 به ثبت رسانده است. در سال 2018 ، این کشور کمتر از 373000 تولد ثبت کرده است که کمترین تعداد در تقریباً دو دهه است.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند