کدخبر: ۳۲۳۶۱۹ لینک کوتاه

یک مقام اطلاعاتی ایران: دشمن اگر بتواند سید حسن نصرالله را ترور می‌کند

اقتصادنیوز: مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی گفت: دشمن با نفوذ منطقه‌ای ایران مشکل دارد و اگر بتوانند هم پیمانان جمهوری اسلامی در منطقه مثل سید حسن نصرالله را ترور می‌کنند تا نفوذ ما از بین برود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، یکشنبه 13 بهمن ماه، در پنجاه و دومین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور در پردیس دانشگاه شهید بهشتی مشهد، اظهار کرد: ایران با اتکا به توان بومی، اندیشه بومی، امنیت بومی جنگ افزارهای ساخت داخل و بومی، دستاوردهای بزرگی داشته و پله‌های ترقی را طی نموده است.

وی گفت: امروز نظام استکبار با جلوه‌های توانایی ایران یعنی موشکی، هسته‌ای، منطقه‌ای و قدرت سایبری ایران مشکل دارد، انقلاب با 41 سال عمر خود به ما آموخت که "ما می‌توانیم" یک واقعیت است. قدرت و توانایی ما محصول دسترنج خودمان است، موضوعی که تا قبل از این یک نوشته روی کاغذ بود اما انقلاب اسلامی این موضوع را به واقعیت رساند.

وی تأکید کرد: ظرفیت‌های بومی و توانمندی‌های داخلی در چارچوب راهبردها و برنامه‌های شجاعانه و ملی مقام معظم رهبری که اصول و چارچوب و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران را تنظیم و ابلاغ می‌کنند، به نتیجه رسیده و جایگاه کشور را اعتلا بخشیده است.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، ادامه داد: اقتصاد هم باید بومی شود اگر همه اینها بومی باشد هیچکس نمی‌تواند قدرت را از ما بگیرد. دانشمندان هسته‌ای ما را ترور کردند و قطعات را از بین بردند، اما نمی‌توانند دانش را از ذهن ما بیرون بکشند. قطعات و تجهیزات مربوط به سانتریفیوژها را به ما نفروختند و در قلب راکتور ما سیمان ریختند، اما کار تعطیل نشد چون فکر و دانش این کار بومی بود.

وی گفت: سانتریفیوژهای نسل یک، دو، سه و چهار را مطابق دانش جهانی پیش برده‌ایم، نقطه قوت آنجاست که می‌خواهند نباشیم اما هستیم، کشوری که 40 سال است با انواع جنگ و تحریم و وابستگی اقتصادی و کارشکنی داخلی و جنگ سخت و نرم دست و پنجه نرم کرده، اما توانسته در عرصه‌های متفاوت رشد کند.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، اظهار کرد: خواسته دشمن این است که ایران به توان هسته‌ای دست پیدا نکند، ولو اینکه اعتبار آمریکا و رئیس جمهورش در دنیا از بین برود و این کشور، ناقض پیمان‌های بین المللی شناخته بشود.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی با بیان اینکه آمریکا می‌خواهد به هر قیمتی جلوی توسعه موشکی ایران گرفته شود، اظهار کرد: حتی اگر لازم باشد آمریکا راه بیفتد و در منطقه هر جنایتی را مرتکب شود، این کار را می‌کند تا ایران موشکی نباشد. آمریکا برای این موضوع هزینه می‌کند و این دومین چالش دشمن با ماست.

وی گفت: دشمن با نفوذ منطقه‌ای ایران مشکل دارد و اگر بتوانند هم پیمانان جمهوری اسلامی در منطقه مثل سید حسن نصرالله را ترور می‌کنند تا نفوذ ما از بین برود.

وی گفت: بعد از شهادت سردار سلیمانی که 13 موشک به مقر آمریکایی‌ها در عین الاسد شلیک شد، آن کشور ابرقدرت ادعا نکرد که جبران خواهد نمود، بلکه با ارسال پالس و پیام خواستار توقف عملیات انتقامی بود، این خیلی قدرت است، همه سناریوپردازهای آمریکایی حالا فهمیده‌اند دیگر نمی‌شود زد و در رفت.

این مقام امنیتی تصریح کرد: بزرگ نمایی و مبهم گویی درباره معامله قرن شگرد صیهونیست ها است، در قصه کمپ دیوید دوم و توافق مادرید در سال 1991 و ۱۹۹۲، وقتی متن را نگاه کنید نوشته طرفین اسرائیل و فلسطین توافق کردند که در رابطه با آب‌های مشترک، مرزها و مناطق تحت سیطره بعداً توافق کنند، این یعنی هیچ توافقی صورت نگرفته است، الان هم در معامله قرن می‌گویند ایران مانع اجرای معامله قرن است.

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند