کدخبر: ۳۲۴۰۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هشدار هواشناسی: ارتفاع موج در خلیج‌فارس به ۳ متر می‌رسد

هواشناسی بوشهر در اطلاعیه های ویژه هواشناسی کشاورزی و دریایی وضعیت جوی و دریایی مورد انتظار را به صورت افزایش نسبی و کاهش ناگهانی و شدید دما توصیف کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، طبق اعلام هواشناسی از روز چهارشنبه 16 بهمن ماه تا روز شنبه 19 بهمن به سبب نفوذ یک توده هوای گرم دمای هوا 4 تا 7 درجه گرمتر می شود و روزهای پنج شنبه و جمعه افزایش دمای هوا نمود بیشتری دارد.

همچنین از روز یکشنبه 20 بهمن ماه تا پایان هفته آینده با نفوذ یک توده هوای بسیار سرد دمای هوا 8 تا 15 درجه کاهش می یابد.

پیش بینی می شود کاهش دما در روزهای سه شنبه و چهارشنبه شدت بیشتری یابد و در برخی نقاط مرتفع استان دمای هوا به آستانه صفر درجه سلسیوس و یا دمای منفی برسد.

به گزارش ایسنا، افزایش دما از روز چهارشنبه تا روز شنبه هفته پیش رو و سپس کاهش ناگهانی و محسوس دما از روز یکشنبه تا پنج شنبه پیش بینی شده است.

نوع مخاطره در هفته پیش رو سرمازدگی و یخ زدگی در باغات، مزارع، گلخانه ها و واحدهای تولیدی دامی در سطح استان اعلام شده که اثر آن یخزدگی و ایجاد خسارت به محصولات زراعی و باغی، سرمازدگی و ایجاد خسارت به گلخانه ها، دامداری ها، مرغداری ها و زنبورداری است.

توصیه می شود
- با توجه به کاهش ناگهانی و قابل ملاحظه دما و ایجاد سرمازدگی و یخزدگی در مزارع، باغات، واحدهای تولیدی دامی و زراعی، توصیه اکید می شود که تمهیدات لازم نسبت به حفاظت از محصولات کشاورزی و دامی اندیشیده شود.

اطلاعیه هواشناسی بوشهر چهارشنبه مورخ 16 بهمن ماه ویژه هواشناسی دریایی:

از اواخر روز جمعه 18 بهمن ماه و طی روز شنبه تا روز پنج شنبه به سبب وزش باد شدید، خلیج فارس کاملاً مواج و طوفانی پیش بینی می شود.

انتظار می رود طی این مدت سرعت وزش باد به بیش از 50 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج تا 3 متر افزایش یابد.

زمان شروع: روز شنبه 19 بهمن ۹۸
نوع مخاطره: وزش باد شدید
منطقه اثر: سواحل استان و خلیج فارس
زمان پایان: پنج شنبه 24 بهمن ۹۸
اثر مخاطره: افزایش ارتفاع موج تا حدود 3 متر

توصیه می شود
- به سبب وزش باد شدید و تلاطم شدید دریا، از ترددهای دریایی به ویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی و مسافری طی این مدت اجتناب شود.

این مطلب برایم مفید است
24 نفر این پست را پسندیده اند