کدخبر: ۳۲۵۸۶۳ لینک کوتاه

امروز وضعیت آب و هوای کشور چگونه است؟

اقتصاد نیوز: امروز (چهارشنبه) با فعالیت سامانه بارش‌زا، شمال‌غرب، غرب و جنوب‌غرب کشور بارش برف و باران خواهند داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز(چهارشنبه) با فعالیت سامانه بارش‌زا، شمال‌غرب، غرب و جنوب‌غرب کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی بارش برف و باران خواهند داشت، در برخی مناطق جنوب غرب بارش به صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و در نوار مرزی آن با احتمال گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. همچنین برای دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های زنجان، قزوین و البرز و تهران بارش خفیف و پراکنده انتظار می‌رود.

بیشتر بخوانید: وضعیت آب و هوا در ۲۹ بهمن/ بارش پراکنده برف و باران در نقاط مختلف کشور

روز پنج‌شنبه با تقویت سامانه بارشی، گستره فعالیت آن نیمه‌غربی کشور، دامنه و ارتفاعات زاگرس، بخش‌هایی از مرکز کشور، دامنه و ارتفاعات البرز، سواحل دریای خزر و به ‌تدریج بخش‌هایی از شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد، همچنین از بعد از ظهر پنج‌شنبه تا روز جمعه در مناطق شرق و جنوب شرق کشور گاهی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

شدت بارندگی روز پنج‌شنبه در بخش‌هایی از لرستان، ارتفاعات استان البرز، تهران، قزوین، چهارمحال بختیاری، ارتفاعات شمال‌شرق خوزستان، غرب استان مرکزی، همدان و زنجان به شکل باران و برف و در برخی مناطق استان‌های خوزستان، ایلام، کهکیلویه و بویر احمد و استان فارس بارش به‌صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی خواهد بود. ضمنا در این روز دمای هوا در جنوب‌غرب، غرب و بخش‌هایی از جنوب کشور به طور متوسط ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

جمعه با تضعیف این سامانه فعالیت بارشی آن محدود به دامنه‌های البرز شرقی و شمال‌شرق کشور خواهد بود.

شنبه در اغلب مناطق کشور جو نسبتا آرامی حاکم خواهد بود و از بعد از ظهر شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب وارد کشور خواهد شد و در روز یکشنبه نیز در مناطق شمال‌غرب و غرب کشور بارش پراکنده انتظار می‌رود.

گفتنی است، پنج‌شنبه شمال و مرکز خلیج‌فارس مواج خواهد بود.


 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند