کدخبر: ۳۲۶۳۵۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مخالف جدی تعطیلی جلسات شورای شهر هستم

سالاری مطرح کرد:

مخالف جدی تعطیلی جلسات شورای شهر هستم

اقتصادنیوز : رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که مخالف جدی تعطیلی جلسات شورای شهر تهران هستم گفت: جلسات بدون حضور افرادی که در سلامت آنان تردید وجود دارد برگزار شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،محمد سالاری با توجه به پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای جلسات شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حالی که پایتخت نشینان با شیوع کرونا ویروس درگیر هستند، توقع از مدیریت شهری و شورای شهر تهران حضور جدی در صحنه برای اتخاذ تصمیمات مقتضی و تصمیم سازی کارشناسانه برای اداره شهر متناسب با شرایط کنونی و همراهی با دیگر نهادهای مسئول در کنترل و مبارزه با بیماری است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر مخالفت خود با تعطیلی جلسات شورا ادامه داد: جلسات شورا می‌تواند بدون حضور اعضایی که نسبت به سلامت آنان تردید وجود دارد تداوم داشته و تصمیم گیری در مورد اداره شهر بدون کوچک‌ترین خللی ادامه یابد و البته برای سلامت مراجعه کنندگان و احتمال شیوع بیماری می‌توان از برگزاری جلسات مردمی به صورت موقت جلوگیری کرد و برای این امر نیز از روش‌های غیرحضوری بهره برد.

سالاری با اشاره به اینکه وظیفه اصلی مقابله با بحران کنونی امری حکومتی و با محوریت دولت و وزارت بهداشت است افزود: شهرداری و مدیریت شهری تهران نیز همچون دیگر نهادها باید تمام ظرفیت خود را برای عبور از بحران کنونی بسیج کرده و از هیچ کوششی برای کاهش آلام مردم و ایجاد آرامش روانی شهر دریغ نورزند و این امر نیز مستلزم برگزاری منظم جلسات شورا و در صورت نیاز برگزاری جلسات فوق العاده بدون حضور کسانی است که احتمالی هرچند اندک در مورد ابتلاء آنان به بیماری وجود دارد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ادامه داد: در آستانه سال جدید و با توجه به بررسی بودجه سال آینده شهرداری، تعطیلی حتی یک جلسه شورا هم می‌تواند فرصت سوزی در اداره بهتر شهر تلقی شود ضمن اینکه شهروندان تهرانی باید در شرایط فعلی نمایندگان خود را مسئولانه در کنار خود ببینند و مطمئن باشند که نه تنها شهر به حال خود رها نخواهد شد بلکه با جدیتی بیش از گذشته مدیریت می‌شود.

سالاری با اشاره به چگونگی سرایت کروناویروس در مجامع عمومی افزود: شورای شهر تهران باید با استفاده از نظرات بدنه کارشناسی خود به دنبال راهکارهایی باشد که بتواند با کمترین هزینه و تحمیل آسیب به زندگی شهروندان تهرانی، استفاده از حمل و نقل عمومی را به دلیل امکان شیوع گسترده بیماری به حداقل برساند و امکانات لازم برای پیشگیری از تشدید بیماری را در اختیار مردم پایتخت قرار دهد.

وی در پایان افزود: به حداقل رساندن تعداد پرسنل، دورکاری و یا کاهش ساعت کار نیز از مواردی است که شهرداری تهران در بخش‌هایی که امکان اجرا وجود دارد و برای حفظ سلامت کارمندان خود باید در دستور کار خود قرار دهد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند