کدخبر: ۳۲۶۶۱۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

«صبحانه» کالری‌سوزی را دو برابر می‌کند

اقتصاد نیوز:نتایج یک بررسی تازه حاکی از‌ آن است مصرف یک صبحانه کامل به جای یک شام بزرگ می‌تواند به افراد کمک کند مقدار سوزاندن کالری را به دو برابر افزایش دهند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، نتایج یک بررسی تازه حاکی از‌ آن است مصرف یک صبحانه کامل به جای یک شام بزرگ می‌تواند به افراد کمک کند مقدار سوزاندن کالری را به دو برابر افزایش دهند.

محققان آلمانی که سرپرست این پژوهش بودند دریافتند، مصرف صبحانه کامل می‌تواند کلید کاهش وزن باشد؛ مطالعه آنها نشان داد که صبحانه کامل باعث افزایش فرایند متابولیسم می‌شود.

دانشمندان دانشگاه Lübeck در آلمان گفتند انتخاب گزینه‌های درست برای وعده صبح نه تنها به لاغری افراد کمک می‌کند، بلکه منجر به  ثابت نگه داشتن سطح قند خون نیز می‌شود.

مطالعات نشان داده است، خوردن صبحانه با مقدار متعادلی کربوهیدرات، پروتئین بدون چربی و حتی کمی دسر می‌تواند به افراد کمک‌ کند که برای باقی روز، انتخاب‌های غذایی سالم‌تری داشته باشند.

به گفته کارشناسان علمی، افرادی که هر روز صبحانه می‌خورند، رژیم غذایی مغذی‌تری دارند. خوردن یک صبحانه متعادل و مغذی به سالم‌خوری در ساعات باقی‌مانده روز کمک می‌کند.

یافته‌های این پژوهش در مجله Endocrinology منتشر شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند