کدخبر: ۳۲۷۱۵۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

«برایان هوک» در گفت‌وگو با المانیتور مطرح کرد؛

ادعای آمریکا درباره شیوع ویروس کرونا در ایران

اقتصادنیوز؛ برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت‌خارجه آمریکا بار دیگر ادعای«سوءمدیریت» در ماجرای شیوع ویروس کرونا در ایران را مطرح کرد و گفت: «رژیم در این بحران، سوءمدیریت داشته است. آنها در سطحی که لازم است با سازمان جهانی بهداشت همکاری نمی‌کنند.»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «برایان هوک»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران امروز جمعه مدعی شد سیاست دولت «دونالد ترامپ»، تغییر نظام ایران نیست. 

هوک در بخش دیگری از گفت‌وگویش با «المانیتور» به مسئله شیوع ویروس «کرونا» اشاره، و ایران را به «سوءمدیریت در بحران» متهم کرد. 

برایان هوک

این مقام آمریکایی بار دیگر ایران  را به «سوءمدیریت» در ماجرای شیوع ویروس کرونا متهم کرد. او گفت: «رژیم در این بحران، سوءمدیریت داشته است. آنها در سطحی که لازم است با سازمان جهانی بهداشت همکاری نمی‌کنند.»

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا هم اخیراً مدعی شده بود دولت ایران برخی از مسائل مربوط به ابتلای مردم به این ویروس را پنهان کرده است. او گفت: «ایالات متحده از اطلاعاتی که نشان می‌دهد حکومت ایران ممکن است مانع انتشار جزئیاتی حیاتی درباره شیوع این بیماری در آن کشور شده باشد به شدت نگران است.»

این در حالی است که در روزهای گذشته عدم آمادگی دولت دونالد ترامپ برای مقابله با ویروس کرونا به شدت مورد انتقاد محافل سیاسی در این کشور قرار گرفته است. 

ترامپ و پمپئو

وزیر خارجه آمریکا امروز جمعه هم در یک جلسه استماع در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شد که ایران از زیرساخت‌های مناسب بهداشتی برخوردار نیست.  او همچنین مدعی شد که ایالات متحده برای مبارزه با کرونا به ایران پیشنهاد کمک داده است. 

«علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در واکنش به این سخنان پامپئو در حساب کاربری‌اش در توئیتر از «کرونا» به عنوان کلیدواژه‌ای یاد کرد که دولت آمریکا تلاش می‌کند از آن در راستای تکمیل پروژه فشار خود استفاده کند. 

وی نوشت: «قرار است راهبرد فشار حداکثری بر ایران با کلید واژه کرونا تکمیل شود. فشار رواین به کشورها برای بستن مرزهای زمینی و هوایی و دروغ پردازی درمورد پنهان کاری ایران نقشه راه جدید است.»

او همچنین در واکنش به تلاش وزیر خارجه آمریکا برای زیر سؤال بردن آمارهای رسمی ایران درباره شیوع کرونا نوشت: «ابراز نگرانی پامپئو از آنچه پنهان‌کاری ⁧‫ایران‬⁩ درباره ⁧‫کرونا‬⁩ می‌خواند، در حالی است که هنوز هیچ خبر دقیقی درباره حقیقت ⁧‫عین‌ الاسد‬⁩، هواپیمای جاسوسی در افغانستان، کشته‌های امسال آنفولانزا در آمریکا و... از سوی کاخ سفید منتشر نشده است.»

این مطلب برایم مفید است
27 نفر این پست را پسندیده اند