کدخبر: ۳۲۹۲۷۹ لینک کوتاه

زالی مطرح کرد

ایجاد سامانه‌ای برای خوداظهاری افراد مشکوک به کرونا

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از تصمیمات مهم ضد کرونایی که قرار است فردا اعلام شود، خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا زالی ، درباره تصمیمات ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: مراقبین سلامت از روز شنبه در بیمارستان‌ها مستقر می‌شوند و به محض اینکه بیماری با تشخیص کرونا مثبت شد، از همانجا با خانواده‌ها تماس گرفته و نسبت به شناسایی، ایزوله‌سازی و قرنطینه در خانه اقدام می‌کنند.

وی با عنوان این مطلب که مصوبات امروز ستاد فردا توسط استاندار تهران به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ خواهد شد، افزود: این مصوبات درباره نحوه اداره شهر تهران در روزهای آتی است؛ تصمیمات بسیار خوب و فنی گرفته شد که روز شنبه ابلاغ می‌شود.

زالی ادامه داد: اقدام مهم دیگری که از فردا در تهران انجام می‌شود و نیازمندیم که شهروندان با ما همکاری کنند، توسعه بحث‌های پیشگیرانه و ایجاد شبکه‌های مختلف برای استفاده از مراقبین سلامت در سطح شهر تهران برای بیماریابی و کشف زودتر موارد مثبت کرونا است. بر همین اساس، از فردا از طریق سامانه salamat.gov.ir افرادی که قادر به خوداظهاری هستند، اطلاعاتشان به سامانه سیب منتقل می‌شود و سپس همکاران ما اطلاعات را از سامانه سیب استخراج کرده و خودشان با شهروندان تهرانی تماس می‌گیرند که شماره 4030 بر روی تلفن شهروندان می‌افتد. حدود 210 ثانیه طول می‌کشد که شهروندان درباره وجود یا عدم وجود علائم کرونا اطلاعاتشان را ارائه دهند. همچنین افرادی که مستقیماً به مراکز جامع سلامت که اسامی آن قبلاً اعلام شده، مراجعه می‌کنند، در آنجا مورد غربالگری قرار می‌گیرند.

وی گفت: فکر می‌کنیم با این اقدام هم بتوانیم افراد مبتلا را زودتر شناسایی کنیم و هم برنامه‌های پیشگیرانه را انجام دهیم و در عین حال از ارجاعات بی‌مورد به بیمارستان‌ها جلوگیری کنیم.

زالی تأکید کرد: یکی از دلایلی که در روزهای اخیر موجب افزایش تعداد بیماران شده، حضور افراد به صورت سرپایی و بدون ضرورت بیمارستانی در بیمارستان‌های منتخب است که به دلیل آلودگی محیط بیمارستان ممکن است فرد آلوده شود. بنابراین برای کاهش بار مراجعات به بیمارستان‌ها، این اقدام را انجام دادیم.

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند