کدخبر: ۳۲۹۴۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
 احتمال مرگ در تصادف رانندگی بیشتر از مرگ بر اثر ابتلا به کرونا است!

اظهارات عجیب ایلان ماسک خطاب به کارکنان «اسپیس ایکس»:

احتمال مرگ در تصادف رانندگی بیشتر از مرگ بر اثر ابتلا به کرونا است!

اقتصادنیوز: ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت های اسپیس ایکس و تسلا طی هفته های اخیر، بارها و بارها شدت شیوع کرونا را کمرنگ جلوه داده است. اکنون او در اظهار نظری عجیب اعلام کرده است که مرگ افراد در تصادف با خودرو محتمل تر از مرگ بر اثر ابتلا به کرونا است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، ماسک در نامه ای خطاب به کارمندان خود از طریق ایمیل گفته است که بر اساس شواهدی که اخیرا مشاهده کرده، ویروس کرونا بین 100 ویروس بزرگ و خطرناک ایالات متحده طبقه بندی نمی شود.

البته ماسک به کارمندان اسپیس ایکس توصیه کرده است که در صورت احساس بیماری، در خانه بمانند و حتی گزینه های مرخصی و دورکاری را نیز برای مدتی محدود در دسترس کارمندان خود قرار داده است. اما به نظر می رسد ایلان ماسک اساسا اعتقادی به اهمیت کرونا ندارد و هفته گذشته نیز توئیت کرد که «وحشت از کروناویروس بی اساس و گنگ است.»

با این حال ، نظرات ماسک کاملا متضاد با نظرات کارشناسان بهداشت و سلامت ایالات متحده است. یک هیئت علمی وابسته به دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، این هفته پیش بینی کرده است که بین 40 تا 70 درصد آمریکایی ها ظرف 18 ماه آینده آلوده می شوند و در صورت عدم پیشگیری مناسب تا 1.5 میلیون نفر نیز جان خود را از دست می دهند.

براساس یادداشت داخلی که ماسک خطاب به کارمندان خود منتشر کرده است، وی علی رغم ضعیف جلوه دادن کرونا و بی اهمیت بودن آن به کارمندان تسهیلاتی برای مبارزه با کرونا اعطا کرده است. او در این نامه اشاره کرده که به جز کارمندان رسمی، کارمندان ساعتی و غیر رسمی نیز می توانند از سرپرستان خود مرخصی با حقوق بگیرند.

اظهارات ماسک در شرایطی مطرح می شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، ویروس کرونا را  یک فوریت ملی اعلام کرده است و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها به مردم توصیه کرده سات سفرهای درون و برون شهری خود را به حداقل ممکن رسانده و قرنطینه خانگی را رعایت کنند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند