توقف فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر برای تعمیرات نیمه‌اساسی

کدخبر: 332527
رئیس نیروگاه اتمی بوشهر عنوان کرد: فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر به منظور تعویض سوخت راکتور و انجام تعمیرات دوره‌ای امروز متوقف شد.

 

به گزارش اقتصادنیوز، رضا بنازاده در گفت‌وگو با بخش خبری شبکه استانی سیمای بوشهر گفت: فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر طبق برنامه سالانه پس از 300 روز تولید برق هسته‌ای به میزان 7 میلیارد و 200 میلیون کیلووات ساعت، امروز با هدف تعویض سوخت راکتور متوقف شد.

وی افزود: در فرآیند تعویض سوخت، میزان یک سوم سوخت هسته‌ای راکتور نیروگاه با سوخت جدید جایگزین خواهد شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: این فرصت مناسبی برای حصول اطمینان از صحت همه تجهیزات و انجام برنامه های بازرسی، تعمیرات و نگهداری تجهیزات اساسی است.

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر اظهار کرد: این نیروگاه تا کنون 43 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید کرده و توانسته سهم به سزایی در پایداری شبکه برق سراسری به خصوص استان بوشهر در فصول گرم سال داشته باشد.

بنازاده تاکید کرد: طی برنامه ریزی وزارت نیرو مقرر شده در زمان اوج مصرف برق در تابستان، نیروگاه اتمی به شبکه تولید بازگردد.

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر یادآور شد: فعالیت نیروگاه به مدت دو ماه و برای تعویض سوخت و تعمیرات نیمه‌اساسی متوقف می‌شود که در صورت تصمیم به تعمیرات اساسی این مدت زمان به سه ماه افزایش خواهد یافت.

این مسئول با اشاره به موفقیت نیروگاه اتمی بوشهر در ارزیابی کارشناسان انجمن جهانی بهره برداران نیروگاه‌های هسته‌ای (wano) در سال گذشته، افزود: با سربلندی ارزیابی‌ها را پشت سر گذاشتیم که این نشان از تخصص، توان و احساس مسئولیت کارکنان نیروگاه دارد.

رضا بنازاده تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهر پا به پای نیروگاه‌های هسته‌ای پیشرفته دنیا دائما مورد ارزیابی آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای و کارشناسان انجمن جهانی بهره برداران نیروگاه‌های هسته‌ای قرار می‌گیرد.

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر با گرامیداشت 20 فروردین ماه و روز ملی فناوری هسته‌ای، گفت: در مدت اخیر و با وجود شیوع ویروس کرونا، کارکنان نیروگاه بوشهر، با احساس مسئولیت و بدون یک لحظه وقفه مطابق برنامه‌ تنظیم شده با شبکه برق به تولید ادامه داده و هیچ مشکلی در زمینه تولید برق و وظایف محوله پیش نیامد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما