کدخبر: ۳۳۲۷۵۰ لینک کوتاه

شاخص‌های کلان اقتصادی در شرایط کرونایی چه تغییری می‌کند؟

اقتصادنیوز: یک کارشناس اقتصادی درباره وضعیت اقتصاد در شرایط کرونایی گفت: در شرایط فعلی دولت باید سیاست‌ها و بسته‌های کوتاه‌مدت آماده کند؛ چراکه هنوز ابعاد این بحران مشخص نیست و اجرای سیاست‌های بلندمدت در این موقعیت چندان موفق نخواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، علی قنبری در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که شاخص‌های کلان اقتصاد به دلیل کرونا چه تغییراتی خواهند داشت؟ اظهار داشت: این مساله قابل پیش‌بینی نیست؛ چراکه مشخص نیست چه زمانی کرونا نابود شود و یا چه تعداد از افراد به آن دچار خواهند شد.

وی افزود: طبعا وقتی هنوز نمی‌توانیم شدت و حدت آن را متصور شویم، پیش‌بینی میزان تغییر شاخص‌های کلان نیز ناممکن است. با این همه هر چه دوره شیوع طولانی‌تر باشد و هر چه تعداد مبتلایان بیشتر باشد، تبعات منفی آن در اقتصاد نیز بیشتر خواهد بود.

این کارشناس اقتصادی در رابطه با اقداماتی که دولت می‌تواند برای کاهش مشکلات کرونا انجام دهد، تصریح کرد: در شرایط فعلی دولت باید سیاست‌ها و بسته‌های کوتاه‌مدت آماده کند؛ چراکه هنوز ابعاد این بحران مشخص نیست و اجرای سیاست‌های بلندمدت در این موقعیت چندان موفق نخواهد بود.

قنبری متذکر شد: دولت باید حمایت‌های خود را به‌نحوی انجام دهد که بخشی از مشکلات برطرف شود. از جمله دولت باید برای کاهش درآمد مردم برنامه‌ریزی کند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون در اغلب توصیه‌هایی که به دولت‌ها می‌شود، سیاست افزایش تحریک تقاضا نقش پررنگی دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند