آخرین آمار رسمی کرونا در جهان؛ ۲۱۰ کشور و منطقه درگیر /بیش از یک میلیون و ۹۲۵ هزار مبتلا

کدخبر: 332830
اقتصادنیوز: آمارهای رسمی دانشگاه جان هاپکینز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان روند صعودی خود را حفظ کرده و این بیماری هم‌چنان قربانی می‌گیرد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به ۲۱۰ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان یک میلیون و ۹۲۵ هزار و ۲۲۴ نفر است که ۱۱۹ هزار و ۷۰۲ نفر از آن‌ها جان باخته و ۴۴۷ هزار و ۹۴۸ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

در حال حاضر یک میلیون و ۳۵۷ هزار و ۵۷۴ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان وجود دارد که از این میان یک میلیون و ۳۰۶ هزار و ۴۱۷ مورد معادل ۹۶ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و ۵۱ هزار و ۱۵۷ مورد معادل ۴ درصد از کل موارد در جهان وضعیت وخیم دارند.

ایالات متحده آمریکا با ۵۸۷ هزار و ۱۵۵ مورد ابتلا و ۲۳ هزار و ۶۴۴ قربانی در صدر فهرست مبتلایان و قربانیان جهانی قرار گرفته است. ۳۶ هزار و ۹۴۸ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.

اسپانیا با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۱۷۰ هزار و ۹۹ مورد در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۱۷ هزار و ۷۵۶ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۶۴ هزار و ۷۲۷ نفر بهبود یافته‌اند.

ایتالیا نیز ۱۵۹ هزار و ۵۱۶ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۲۰ هزار و ۴۶۵ نفر جان خود را از دست داده و ۳۵ هزار و ۴۳۵ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

فرانسه نیز شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ را ۱۳۶ هزار و ۷۷۹ نفر اعلام کرده است. از این میان تاکنون ۱۴ هزار و ۹۶۷ نفر جان باخته و ۲۷ هزار و ۷۱۸ نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین آلمان تاکنون ابتلای ۱۳۰ هزار و ۷۲ نفر را به کروناویروس جدید گزارش کرده است که از این میان ۳۱۹۴ نفر جان خود را از دست داده و ۶۰ هزار و ۳۰۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

انگلیس نیز با افزایش شمار مبتلایان جدید به کووید-۱۹ در فهرست جهانی مبتلایان به کروناویروس جدید پیش از چین قرار گرفته است. این کشور تاکنون ابتلای ۸۸ هزار و ۶۲۱ نفر را به این بیماری تایید کرده است که از این میان ۱۱ هزار و ۳۲۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند. شمار بهبودیافتگان این کشور اعلام نشده است.

چین که اعلام کرده شیوع کروناویروس را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۲ هزار و ۲۴۹ مورد ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده و تعداد قربانیان این بیماری در این کشور از روز گذشته روی عدد ۳۳۴۱ نفر باقی مانده است. همچنین تاکنون ۷۷ هزار و ۷۳۸ نفر از بیماران در این کشور بهبود یافته‌اند.

همچنین در ایران تاکنون ابتلای ۷۳ هزار و ۳۰۳ نفر تایید شده است که از این میان ۴۵۸۵ نفر جان خود را از دست داده و ۴۵ هزار و ۹۸۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ترکیه هم که پس از ایران بیشترین شمار مبتلایان را به خود اختصاص داده است، تاکنون ابتلای ۶۱ هزار و ۴۹ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۱۲۹۶ نفر جان باخته و ۳۹۵۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

همچنین بلژیک با ۳۰ هزار و ۵۸۹ مبتلا و ۳۹۰۳ قربانی، هلند با ۲۶ هزار و ۵۵۱ مبتلا و ۲۸۲۳ قربانی و سوئیس با ۲۵ هزار و ۶۸۸ مبتلا و ۱۱۳۸ قربانی از کشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.

بنا بر آمارهای سایت "ورلداُمتر"، کانادا با ۲۵ هزار و ۶۸۰ مبتلا و ۷۸۰ قربانی، برزیل با ۲۳ هزار و ۷۲۳ مبتلا و ۱۳۵۵ قربانی، روسیه با ۱۸ هزار و ۳۲۸ مبتلا و ۱۴۸ قربانی، پرتغال با ۱۶ هزار و ۹۳۴ مبتلا و ۵۳۵ قربانی، اتریش با ۱۴ هزار و ۴۱ مبتلا و ۳۶۸ قربانی، سرزمین‌های اشغالی با ۱۱ هزار و ۵۸۶ مبتلا و ۱۱۶ قربانی، سوئد با ۱۰ هزار و ۹۴۸ مبتلا و ۹۱۹ قربانی، ایرلند با ۱۰ هزار و ۶۴۷ مبتلا و ۳۶۵ قربانی، کره جنوبی با ۱۰ هزار و ۵۶۴ مبتلا و ۲۲۲ قربانی و هند با ۱۰ هزار و ۴۵۳ مبتلا و ۳۵۸ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع بالای کروناویروس جدید هستند.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید