کدخبر: ۳۳۲۹۳۱ لینک کوتاه

معاون وزیر بهداشت:

روند نزولی شیوع کرونا را در کل کشور شاهد هستیم

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه در کل کشور روند نزولی شیوع بیماری کرونا را شاهد هستیم و امیدواریم این روند همچنان ادامه دار باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر، ایرج حریرچی عصر سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل عنوان کرد: با تلاش‌های مسئولان و همکاری مردم برای اولین بار در یک ماه گذشته تعداد بیمارانی که فوت می‌کردند به زیر صد نفر در روز کاهش یافته و در حال حاضر در 25 درصد استان‌ها تعداد ابتلای جدید کمتر از 10 نفر گزارش شده است.

وی افزود: خوشبختانه در کل کشور روند نزولی شیوع بیماری را شاهد هستیم هر چند در استان اردبیل هم نسبت به اسفندماه روند نزولی داشته‌ایم ولی در تعداد موارد جدید نزول قابل توجهی نمی‌بینیم.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: طرح فاصله گزاری اجتماعی و ایجاد محدودیت در فعالیت برخی از اصناف مشکلاتی را نیز برای مردم ایجاد کرده اما از عموم مردم خواستاریم که به خاطر حفظ سلامتی خود و جامعه به اصول بهداشتی و پیشگیرانه اعلام شده توجه ویژه ای داشته باشند تا همگان بتوانیم کرونا را شکست دهیم.

حریرچی بیان کرد: طبق گزارشات دریافتی، در اردبیل مخصوصاً بعد از 23 فروردین ماه ترددهای غیر ضروری افزایش چشمگیری داشته که این امر لزوم رعایت هرچه بیشتر طرح فاصله گزاری را در این استان می‌طلبد.

وی در ادامه عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اقدامات قابل توجهی انجام داده و در این خصوص از تلاش‌ها و زحمات ریاست اسبق دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و ریاست بیمارستان امام خمینی اردبیل در کنترل بیماری کرونا قدردانی به عمل می‌آوریم.

با برگزاری آئین تودیع و معارفه، از زحمات قدرت اخوان اکبری قدردانی شده و شهرام حبیب زاده به عنوان رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل منصوب شد.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند