آخرین آمار رسمی کرونا در جهان؛ شمار مبتلایان از ۲ میلیون نفر گذشت

کدخبر: 333035
اقتصادنیوز: همه گیری بیماری کووید-۱۹ همچنان در جهان ادامه دارد و کشورها با اتخاذ تدابیری همچون بستن مرزها، تمدیدِ محدودیت‌های تردد و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در تلاش برای مهار این بیماری هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به ۲۱۰ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان دو میلیون و ۶۵ نفر است که ۱۲۶ هزار و ۷۵۴ نفر از آن‌ها جان باخته و ۴۸۴ هزار و ۵۹۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ایالات متحده آمریکا با ۶۱۴ هزار و ۲۴۶ مورد ابتلا و ۲۶ هزار و ۶۴ قربانی در صدر فهرست مبتلایان و قربانیان جهانی قرار گرفته است. ۳۸ هزار و ۸۲۰ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.

اسپانیا با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۱۷۴ هزار و ۶۰ مورد در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۱۸ هزار و ۲۵۵ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۶۷ هزار و ۵۰۴ نفر بهبود یافته‌اند.

ایتالیا نیز ۱۶۲ هزار و ۴۸۸ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۲۱ هزار و ۶۷ نفر جان خود را از دست داده و ۳۷ هزار و ۱۳۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

فرانسه نیز شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ را ۱۴۳ هزار و ۳۰۳ نفر اعلام کرده است. از این میان تاکنون ۱۵ هزار و ۷۲۹ نفر جان باخته و ۲۸ هزار و ۸۰۵ نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین آلمان تاکنون ابتلای ۱۳۲ هزار و ۲۱۰ نفر را به کروناویروس جدید گزارش کرده است که از این میان ۳۴۹۵ نفر جان خود را از دست داده و ۷۲ هزار و ۶۰۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

انگلیس نیز با افزایش شمار مبتلایان جدید به کووید-۱۹ در فهرست جهانی مبتلایان به کروناویروس جدید پیش از چین قرار گرفته است. این کشور تاکنون ابتلای ۹۳ هزار و ۸۷۳ نفر را به این بیماری تایید کرده است که از این میان ۱۲ هزار و ۱۰۷نفر جان خود را از دست داده‌اند. شمار بهبودیافتگان این کشور اعلام نشده است.

چین که اعلام کرده شیوع کروناویروس را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۲ هزار و ۲۹۵ مورد ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده و تعداد قربانیان این بیماری در این کشور با یک مورد افزایش به ۳۳۴۲ نفر رسیده است. همچنین تاکنون ۷۷ هزار و ۸۱۶ نفر از بیماران در این کشور بهبود یافته‌اند.

در ایران نیز تاکنون ابتلای ۷۴ هزار و ۸۷۷ نفر تایید شده است که از این میان ۴۶۸۳ نفر جان خود را از دست داده و ۴۸ هزار و ۱۲۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ترکیه هم که پس از ایران بیشترین شمار مبتلایان را به خود اختصاص داده است، تاکنون ابتلای ۶۵ هزار و ۱۱۱ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۱۴۰۳ نفر جان باخته و ۴۷۹۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

همچنین بلژیک با ۳۱ هزار و ۱۱۹ مبتلا و ۴۱۵۷ قربانی، هلند با ۲۷ هزار و ۴۱۹ مبتلا و ۲۹۴۵ قربانی از کشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.

بنا بر آمارهای سایت "ورلداُمتر"، کانادا با ۲۷ هزار و ۶۳ مبتلا و ۹۰۳ قربانی، سوئیس با ۲۵ هزار و ۹۳۶ مبتلا و ۱۱۷۴ قربانی، برزیل با ۲۵ هزار و ۶۸۴ مبتلا و ۱۵۵۲ قربانی، روسیه با ۲۱ هزار و ۱۰۲ مبتلا و ۱۷۰ قربانی، پرتغال با ۱۷ هزار و ۴۴۸ مبتلا و ۵۶۷ قربانی، اتریش با ۱۴ هزار و ۲۳۴ مبتلا و ۳۸۴ قربانی، سرزمین‌های اشغالی با ۱۲ هزار و ۴۶ مبتلا و ۱۲۳ قربانی، هند با ۱۱ هزار و ۴۸۷ مبتلا و ۳۹۳ قربانی، ایرلند با ۱۱ هزار و ۴۷۹ مبتلا و ۴۰۶ قربانی، سوئد با ۱۱ هزار و ۴۴۵ مبتلا و ۱۰۳۳ قربانی، کره جنوبی با ۱۰ هزار و ۵۹۱ مبتلا و ۲۲۵ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع بالای کروناویروس جدید هستند.

تیتر یک
  • تنفر کلوپ روسای جمهوری سابق از سنت شکنِ حرفه‌ای؛

    روسای جمهور پیشین یالات متحده، باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون پس از برگزاری مراسم آغاز به کار دولت جو…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید