کدخبر: ۳۳۳۱۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سنگ‌اندازی واشنگتن در مقابل اعطای وام ۵ میلیارد دلاری صندوق بین‌المللی پول به ایران

سنگ‌اندازی واشنگتن در مقابل اعطای وام ۵ میلیارد دلاری صندوق بین‌المللی پول به ایران

اقتصادنیوز: رویترز به نقل از برخی منابع گزارش داد که دولت ترامپ در صدد است که مانع از اعطای وام ۵ میلیارد دلاری به ایران شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دو منبع مطلع به اطلاع خبرگزاری رویترز رسانده‌اند که دولت ترامپ نمیخواهد میلیاردها دلار بدون هیچ شرایطی به دست ایران و چین برسد.

آمریکا مخالف استفاده سازمان بهداشت جهانی از "حق برداشت ویژه" است که می‌تواند در مواقع نیاز ۵۰۰‌ میلیارد دلار را در اختیار ۱۸۹ کشور عضو بگذارد.

این‌ منابع به اطلاع این خبرگزاری رسانده‌اند که دولت ترامپ مایل است سازمان بهداشت جهانی از یک تریلیون منابع موجود خود اعم از ۱۰۰ میلیارد دلار که به وام‌های ضروری اختصاص داده شده است، برای کمک به سلامت دیگر کشورها در این بحران استفاده کند.

به گزارش ایسنا، ایران که در روند مبارزه با شیوع کرونا با تاثیر منفی تحریم‌های اقتصادی آمریکا مواجه است، اخیرا از صندوق بین‌المللی پول درخواست وام اضطراری کرده است.

دولت آمریکا به وضوح در روزهای اخیر با سنگ‌اندازی‌های خود اعطای وام صندوق بین‌المللی پول به ایران را با مشکل مواجه کرده است.

یک مقام ارشد صندوق بین‌المللی پول به خبرگزاری رویترز گفته است که این نهاد هنوز در حال ارزیابی درخواست وام اضطراری ایران به مبلغ 5 میلیارد دلار است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند