تیم پزشکی ویژه چینی بر بالین رهبر کره شمالی

کدخبر: 334561
اقتصادنیوز: برخی منابع رسانه ای ساعتی پیش گزارش کردند که چین یک تیم پزشکی برای مشاوره درمانی در مورد «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به این کشور اعزام کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا اعزام این تیم توسط چین در شرایطی است که اخبار و شایعات زیادی در مورد سلامتی رهبر کره شمالی که از روز ۲۳ فروردین تا کنون در انظار عمومی ظاهر نشده در رسانه های منطقه منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، تیم پزشکی چین شامل سه نفر است و روز پنجشنبه پکن را به مقصد پیونگ یانگ ترک کرده است اعزام این تیم به پیونگ یانگ با انتشار شایعات زیادی در مورد سلامتی رهبر کره شمالی همزمان شده است.

برخی گزارش ها حاکی است که رهبر کره شمالی بتازگی عمل رینوپلاستی (استندگذاری) قلبی انجام داده است.

هنگامی که «کیم جونگ ایل» پدر «کیم جونگ اون» رهبر فعلی کره شمالی، در سال ۲۰۰۸ میلادی دچار سکته مغزی شد رسانه های کره جنوبی در آن زمان گزارش دادند که پزشکان چینی به همراه پزشکان فرانسوی در معالجه وی شرکت داشته اند.

گمانه زنی ها درباره مشکلات مربوط به سلامتی کیم پس از گزارش "سی ان ان" در اوایل هفته جاری و با استناد به اظهارات یک مقام آمریکایی آغاز شد این رسانه نوشته بود که رهبر کره شمالی پس از عمل جراحی با "خطر جدی" مواجه شده است در دو هفته گذشته هیچ گزارشی درباره سفرهای رهبر کره شمالی یا عکس هایی از فعالیت های عمومی وی توسط رسانه های دولتی نزدیک به رهبر این کشور منتشر نشده است.

کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۱ میلادی و پس از درگذشت پدرش کیم جونگ ایل بر اثر حمله قلبی، به قدرت رسید وی از سال ۲۰۱۸ چهار بار به چین سفر کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما