کدخبر: ۳۳۴۷۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تداوم هوای مطلوب در پایتخت

تداوم هوای مطلوب در پایتخت

اقتصادنیوز : براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران در شرایط قابل قبول است و تداوم این شرایط با توجه به شرایط جوی پیش‌بینی شده، دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، برقراری شرایط مساعد جوی از بامداد امروز (۷ اردیبهشت ماه) سبب خواهد شد کیفیت هوای ببیشتر مناطق شهر تهران در محدوده قابل‌ قبول قرار بگیرد.

طی روز پیش‌بینی می‌شود که با افزایش تندی باد و احتمال رگبار پراکنده در برخی ساعات بعدازظهر تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود بنابراین در شامگاه با تداوم این شرایط جوی شاهد پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا خواهیم بود. هرچند در ساعات پایانی امروز (۷ اردیبهشت ماه) از میزان ناپایداری جوی و تندی باد کاسته خواهد شد.

در نخستین ساعات فردا (۸ اردیبهشت ماه) همراه با تردد خودروها انتظار می‌رود در بیشتر مناطق با تجمع ذرات معلق، کیفیت هوا کاهش پیدا کند.

در طول روز با توجه به وزش باد نسبتاً شدید، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق بهبود پیدا خواهد کرد. علاوه‌ بر این با تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۸ اردیبهشت ماه) برقراری شرایط قابل قبول برای بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین شاخص کیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته برای کل ایستگاه‌ها ۸۴ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم‌اکنون ۷۰ و هوا در شرایط قابل قبول است. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند