کدخبر: ۳۳۴۹۲۴ لینک کوتاه

احتمالا شروع پیک دوم کرونا از شرق کشور

اقتصاد نیوز:رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: روند ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان به شکل نگران کننده‌ای تغییر کرده بطوریکه احتمالا در نقطه شروع پیک دوم هستیم.

به گزارش اقتصاد نیوز، دکتر سید محمد هاشمی‌شهری روز دوشنبه با ابراز نگرانی از رعایت نکردن فاصله اجتماعی به ایرنا گفت: اقدامات پیشگیرانه‌ای که به موقع شروع شد در کنار برخی خصوصیات جمعیتی استان مانند جمعیت جوان و فاصله جغرافیایی باعث شد تا شروع همه گیری را با شیب ملایمی پشت سر بگذاریم.

وی افزود: ورود بیش از ۱۲۰ هزار نفر که مبداء سفرشان عموما استان های با شیوع بالای بیماری کووید-۱۹ بود مخاطره جدی را برای مدیریت بحران کرونا در استان ایجاد کرد.

وی ادامه داد: بررسی تحلیلی روند مبتلایان‌ اطلاعات ارزشمندی را در خصوص آخرین وضعیت همه‌گیری به ما می دهد، در حالی که در هفته های قبل فاصله تعداد مبتلایان در استان‌ ما با استان‌ همجوارمان یعنی کرمان بیش از ۱۰۰ نفر بود، این فاصله در روز جاری به حدود ۳۰ نفر کاهش یافته و این به معنای به صدا در آمدن زنگ هشدار است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خاطر نشان کرد: با توجه به دوره نهفتگی بیماری، افزایش چند روز اخیر مبتلایان به کرونا را می توان به کمرنگ شدن خودقرنطینگی در ۱۰ تا ۱۴ روز گذشته نسبت داد.

وی بیان کرد: شاید خیلی از هم استانی های ما فکر می کنند که کرونا تمام شده، ولی واقعیت این است که نه تنها شواهدی از اتمام کرونا به چشم نمی خورد بلکه احتمالا در نقطه شروع پیک دوم هستیم.

دکتر هاشمی شهری تصریح کرد: همچنان برای از سر گذراندن بحران به رعایت همگانی بهداشت فردی و توجه جدی مردم و متولیان به اصل فاصله گذاری هوشمند اجتماعی نیاز داریم.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند