کدخبر: ۳۳۵۰۰۵ لینک کوتاه

پیش بینی دانشمندان از زمان پیک دوم کرونا در ایران

اقتصاد نیوز:زمان احتمالی کاهش شیوع و رسیدن به پیک شیوع کرونا در کشورهای جهان از جمله ایران توسط دانشمندان سنگاپور مدل سازی شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز، این مدلسازی برای پیش بینی زمان گذر از پیک و کاهش شیوع در کشورهای مختلف ساخته شده است.بین مدلهایی که تاکنون ارائه شده این مورد مقبولیت بیشتری درمیان جامعه علمی جهان داشته است.

این دانشمندان زمان رسیدن به قسمت انتهایی منحنی شیوع (۹۷ درصد منحنی) را برای ایران ۱۹ می یا ۳۰ اردیبهشت پیش بینی کرده اند. موضوعی که مقامات وزارت بهداشت و پزشکان کشورمان نیز آن را تایید کرده و طی روزهای اخیر بارها به مردم و مسئولان مختلف هشدار داده اند که اگر شرایط فاصله های اجتماعی رعایت نشود بزودی شاهد پیک دوم کرونا خواهیم بود که این دوره می تواند از دوره اول نیز خطرناک تر باشد.

photo_۲۰۲۰-۰۴-۲۷_۱۴-۱۹-۲۰

مقاله علمی این کارتوسط گروهی از دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور ارائه شده است و کلیه داده های به کار رفته برای مدل داده های دقیق به روز رسانی شده تا امروز هستند.

این مدل زمان رسیدن به ۹۷ درصد انتهای منحنی شیوع را در کل جهان ۹ خرداد و زمان پایان منحنی شیوع در کل جهان را ۱۸ آذر امسال پیش بینی کرده است.

هر پیک جدید در شیب نزولی منحنی می تواند زمان رسیدن به دامنه ۹۷ درصد انتهایی را به تاخیر بیاندازد.

مترجم: دکتر میرشهرام صفری

این مطلب برایم مفید است
190 نفر این پست را پسندیده اند