گوترش: در دوره پسا کرونا می توان جهان امن تری ایجاد کرد

کدخبر: 335766
اقتصادنیوز : دبیرکل سازمان ملل متحد شنبه شب در توییتی خواستار رفع نابرابری های اجتماعی و رفع شکافهای موجود در جهان پساکرونا شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، دبیرکل سازمان ملل متحد شنبه شب در توییتی نوشت، بعد از رهایی از بیماری «کووید-19» میتوان جهان سالمتر و امنتر ایجاد کرد.

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد شنبه شب در توییتی بدین منظور نوشت: «خلاصی از بیماری کووید-19  میتواند جهان را به سمت مسیری امن تر، سالمتر، پایدارتر و فراگیرترهدایت کند. ما باید با شفافیت، نابرابریها و شکافهای موجود در اجتماع را رفع کنیم.»

دبیرکل سازمان ملل متحد در بخش دیگر توییت خود خواستار برابری همه اقشار جوامع به نفع همه مردم جهان شد. گوترش افزود: «ما برای احترام به حقوق ، عزت و مشارکت همگانی به همبستگی نیاز داریم.»

دبیرکل سازمان ملل متحد چندی قبل نیز گفت که همه گیری ویروس کرونا شکنندگی جوامع را نشان داد، اما اگر دولتها با هم در مقابله با چالشهای مشترک از جمله گرمای کره زمین همکاری کنند میتوان فرصتی برای بازسازی جهان و بهتر کردن آن یافت.

دبیر کل سازمان ملل متحد در سخنرانی در یک نشست بین المللی درباره تغییرات اقلیمی گفت که تنها پاسخ مؤثر به این بحران سلامت در دنیا مدیریت شجاعانه، مشارکتی و دورنگرانه است.

گوترش گفت: «همان رهبری لازم است تا تهدیدات موجود ناشی ناگهانی از اختلال در اقلیم را برطرف کند.»

وی همچنین از اتحادیه اروپا خواست با ارائه برنامه هایی جهت کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا پایان سال جاری میلادی، رهبری جهانی در این زمینه را از خود نشان دهد. دبیرکل سازمان ملل چندی قبل با انتشار پیامی ویدیویی مدعی شد همه‌گیری ویروس کرونا در جهان بسرعت در حال تبدیل شدن به یک بحران حقوق بشری است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما