کدخبر: ۳۳۵۸۷۸ لینک کوتاه

وزیر خارجه آمریکا:

تیراندازی در مرز ۲ کره اتفاقی بود

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که شلیک گلوله‌ در بامداد امروز در منطقه مرزی دو کره «اتفاقی» بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، مرزبانان کره شمالی حدود ساعت 7 و 40 بامداد یکشنبه 3 مه (14 اردیبهشت) به وقت محلی به سوی یک پاسگاه مرزبانی کره جنوبی تیراندازی کردند.

به دنبال این تیراندازی که خبر آن را سخنگوی وزات دفاع کره جنوبی تأیید کرده است، سربازان کره جنوبی نیز متقابلا به سوی سربازان کره شمالی تیراندازی کردند. هیچ خبری از برخورد تیرها به سربازان دو کشور و زخمی یا کشته شدن آنها منتشر نشده است. دلیل آغاز تیراندازی از سوی کره شمالی نیز هنوز مشخص نیست.

حادثه تیراندازی مرزی دو روز پس از آن روی داد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پس از حدود سه هفته غیبت، در انظار عمومی ظاهر شد.

روز یکشنبه ساعاتی پس از انتشار خبر تیراندازی مأموران دو کره در مرز مشترک، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که شلیک گلوله‌ در بامداد امروز در این منطقه «اتفاقی» بوده است.

پامپئو گفت: «ما فکر می‌کنیم که اینها تصادفی هستند. کره جنوبی‌ها آتش را پاسخ دادند. تا آنجا که خبر داریم، در این تیراندازی‌ها هیچ یک از طرفین تلفات جانی نداشته‌اند.»

به گزارش یورونیوز، وزیر خارجه آمریکا همچنین در مورد ظاهر شدن دوباره رهبر کره شمالی در انظار عمومی گفت «به نظر می‌رسد که او زنده و سلامت است» و افزود: «دوره های طولانی دیگری هم وجود داشته که کیم جونگ اون از انظار همگانی خارج شده باشد، بنابراین این بی‌پیشینه نیست.»

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند