کدخبر: ۳۳۶۶۳۸ لینک کوتاه

فناوری ۵G در دست چین

اقتصاد نیوز:طبق گفته وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، در هفت سال آینده ۵.۵ میلیون ایستگاه پایه ۴G موجود به ۵G ارتقاءمی‌یابد و مجموع ایستگاه‌های پایه ۵G تا سال ۲۰۲۷ در چین به شش میلیون خواهد رسید.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، طبق گفته وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، این کشور ۱۹۸ هزار ایستگاه پایه ۵G ساخته و ۵۰ میلیون کاربر را تحت پوشش خود قرار داده است.

با تسریع در ساخت شبکه، پایانه‌ها وارد دوره توسعه سریع می‌شوند که ۹۵ مورد از آنها به شبکه دسترسی پیدا کرده‌اند.

ون کو از وزارت صنعت و فناوری اطلاعات گفت: تلفن‌های همراه ۵G با قیمت کمتر از ۲۰۰۰ یوان (۲۸۰ دلار آمریکا) در بازار موجود هستند.

برخی از تولید کنندگان داخلی تلفن همراه در تلاشند با توسعه فناوری اطلاعات، برنامه‌های بهینه را ارائه دهند.

این وزارتخانه گفت که آنها برای تقویت نوآوری تحقیق و توسعه شرکت‌های تلفن همراه را پشتیبانی خواهند کرد.

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین در ۶ ژوئن سال گذشته چهار پروانه تجاری ۵G را صادر کرده، این بدان معنی است که این کشور رسما وارد یک دوره جدید فناوری شده است.

این کشور پیشرفت چشمگیری در ثبت اختراعات ۵G، استانداردها، مجوزهای ارزیابی و استقرار شبکه داشته است؛ به عنوان مثال، اختراعات ثبت شده ۵G آن بیش از ۳۰ درصد از کل جهان را در اختیار دارد که به همین منظور در رده نخست قرار گرفته است.

همچنین قرار است، در هفت سال، ۵.۵ میلیون ایستگاه پایه ۴G موجود به ۵G ارتقاء یابد؛ مجموع ایستگاه‌های پایه ۵G تا سال ۲۰۲۷ در چین به شش میلیون خواهد رسید.

براساس گزارشی که توسط آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین تهیه شده، پیش بینی می‌شود که تجارت ۵G در چین بتواند گام مهمی در صنعت این کشور باشد. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند