کدخبر: ۳۳۷۶۸۲ لینک کوتاه

روسیه، آمریکا را برای کودتای نافرجام در ونزوئلا به شورای امنیت می‌کشاند

اقتصادنیوز؛ شبکه المیادین به نقل از یک منبع دیپلماتیک در شورای امنیت سازمان ملل گزارش داد که روسیه قصد دارد موضوع کودتا علیه ونزوئلا را در نشست این شورا مطرح کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ منابعی در شورای امنیت سازمان ملل می‌گویند که دولت روسیه قصد دارد کودتای شکست خورده علیه کاراکاس را در این شورا مطرح کند.

وز پنج شنبه «ساموئل مونکادا» نماینده ونزوئلا در سازمان ملل طی نامه‌ای خواستار برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی کودتای اخیر مزدوران ایالات متحده آمریکا و کلمبیا برای سرنگونی دولت «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا شده بود.

اوایل ماه جاری میلادی، مقام‌های امنیتی ونزوئلا اعلام کردند که با موفقیت توطئه نفوذ گروههای مزدور را که از کلمبیا آمده بودند و به دنبال کودتا علیه مادورو و قتل وی بودند خنثی کردند و در همین ارتباط گروهی از آنها را دستگیر کردند که دو تن از آنها از اتباع آمریکا بودند.

پس از آن «لوک دنمن» یک آمریکایی که در حین تلاش نافرجام اوایل هفته برای کودتا علیه «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا بازداشت شده بود، اعتراف کرد که قصد داشتند رئیس‌جمهور ونزوئلا را گروگان بگیرند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند