کدخبر: ۳۳۸۳۳۴ لینک کوتاه

دادستان‌کل درخواست نتانیاهو برای دادگاه غیابی را رد کرد

اقتصادنیوز؛ «آویخای مندلبیت» دادستان کل اسرائیل ضمن مخالفت با درخواست نخست‌وزیر اسرائیل برای عدم حضور در دادگاه، تاکید کرد که او باید در این جلسات حاضر شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «آویخای مندلبیت» دادستانی کل رژیم اسرائیل امروز (سه‌شنبه) با درخواست «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل برای عدم حضور در جلسه اول دادگاه بررسی پرونده‌های فساد خود، مخالفت کرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، مندلبیت در پیامی به نتانیاهو گفت که با هر تلاش وی برای اجتناب از حاضر شدن در اولین جلسه دادگاه، مخالفت خواهد کرد.

نتانیاهو  هنوز درخواست رسمی برای عدم حضورش در جلسات محاکمه را به دادگاه ارائه نداده اما شفاهاً از دادگاه مرکزی قدس خواسته بود تا در جلسه اول حاضر نشود.

بر این اساس، سخنگوی نتانیاهو شامگاه دوشنبه تایید کرد که احتمال دارد او رسماً چنین درخواستی را به دادگاه ارائه دهد.

به نوشته جروزالم‌پست، مندلبیت به نتانیاهو گفت که قانون، متهم را ملزم می‌کند تا برای شنیدن اتهامات خود در جلسه محاکمه حاضر باشد و شخصاً بگوید که گناهکار است یا بی‌گناه.

پلیس رژیم اسرائیل سه پرونده در خصوص فساد دولتی و مالی علیه نخست وزیر خود تشکیل داده و طی سه سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است.

نتانیاهو مدعی است با توجه به هزینه اقدامات مربوط به تأمین امنیت نقل و انتقال او و بستن خیابان‌های منتهی به دادگاه، حضورش در این جلسات «غیر ضروری» است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند