کدخبر: ۳۳۸۵۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تلاش شاهزاده‌های زندانی برای جلب حمایت ترامپ علیه محمدبن‌سلمان

نیویورک‌تایمز گزارش داد؛

تلاش شاهزاده‌های زندانی برای جلب حمایت ترامپ علیه محمدبن‌سلمان

اقتصادنیوز؛ روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داد که برخی از زندانیان سرشناس در عربستان سعودی در تلاش برای ارتباط‌گیری با گروههای فشار، لابیهای با نفوذ و شرکت‌های نزدیک به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با سیاستهای «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی هستند. که زندانیان معروف سعودی از جمله شاهزادگان به دنبال نفوذ در لابیهای نزدیک به ترامپ برای مقابله با ولی‌عهد سعودی و سیاست‌های سرکوبگرانه وی هستند.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ نیویورک‌تایمز نوشت برخی از زندانیان سرشناس در عربستان سعودی در تلاش برای ارتباط‌گیری با گروههای فشار، لابیهای با نفوذ و شرکت‌های نزدیک به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با سیاستهای «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی هستند.

به نوشته این روزنامه، برخی از نزدیکان و وکلای شاهزادگان زندانی در عربستان با شرکت‌های حقوقی و گروههای فشار و شرکت‌های روابط عمومی در آمریکا که روابط نزدیکی با دولت ترامپ دارند ارتباط برقرار کرده و تلاش دارند به سرکوب سیاسی در عربستان پایان دهند.

تلاش شاهزاده‌های زندانی برای جلب حمایت ترامپ علیه محمدبن‌سلمان

«باری بنت» استراتژیست و فعال در گروههای فشار که در سال ۲۰۱۶ بعنوان مشاور تبلیغاتی دونالد ترامپ کار می‌کرد؛ به نیویورک تایمز گفت با یکی از نزدیکان یک شاهزاده بسیار مطرح سعودی قراردادی را در این راستا امضاء کرده است. او بدون ذکر نام این شاهزاده گفت که وی از رقبای مطرح بن سلمان است.

به نوشته این روزنامه، وکلا و نزدیکان این شاهزادگان پس از اینکه از اجرای عدالت از سوی مسئولان کشورشان نا امید شده‌اند، رو به سوی آمریکا آورده‌اند و این اقدام شاهزادگان موجب علنی شدن اختلافات داخلی در خاندان سعودی شده و یک تهدید بزرگ برای بن سلمان به شمار می‌رود.

نیویورک تایمز میگوید، به عنوان مثال یک دستیار سابق سلمان بن عبدالعزیز که از سوی بن سلمان بازداشت شده روز جمعه گذشته یک قرارداد 2 میلیون دلاری با شرکت «رابرت استریک»، که یک لابی بانفوذ نزدیک به ترامپ است امضا کرده است تا با نفوذ به حلقه سیاست خارجی کاخ سفید آزادی این شاهزاده سعودی را پیگیری کند.

در تازه‌ترین اقدام محمد بن سلمان در زمینه بازداشت شاهزادگان مخالف خود؛ دیدبان حقوق بشر در ۲۲ اردیبهشت ماه اعلام کرد که عربستان سعودی شاهزاده فیصل بن عبدالله آل سعود فرزند ملک عبدالله شاه سابق و رئیس سابق جمعیت هلال احمر این کشور را در مارس ۲۰۲۰ بازداشت کرده‌ است. 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند