اسامی اعضای هیات رییسه سنی مجلس یازدهم اعلام شد

کدخبر: 339405
اقتصادنیوز :معاون قوانین مجلس شواری اسلامی اسامی اعضای هیات رییسه سنی مجلس یازدهم را قرائت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حسین میرمحمد صادقی در مراسم افتتاحیه دوره یازدهم مجلس گفت: مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم در موعد مقرر یعنی امروز ۷ خرداد ۱۳۹۹ در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد. مجلس و پارلمان بی تردید در همه نظام های مردم سالار بالاترین نماد مردم سالاری و تعیین کننده نقش مردم در قانون گذاری را دارد که چگونگی روابط را بین قوای حاکم، روابط مردم با آنها و روابط بین مردم را تعیین کرده و سامان می دهد.

وی افزود: بدین ترتیب تضمین حاکمیت قانون در جامعه جز از طریق یک مجلس قوی مورد احترام و برآمده از آحاد جامعه ممکن نیست. از همین رو است که در نظام ما نیز که به مردم سالاری دینی ارج می نهد  اهمیت مجلس و نقش بی بدیل آن همواره در سخنان بنیان گذار نظام جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری  مورد تاکید قرار گرفته است.

میرمحمد صادقی ادامه داد: معاونت قوانین مجلس با بررسی اسناد و مدارک موجود و اعتبارنامه‌های منتخبان مجلس دو تن  از جوان ترین نمایندگان را مشخص کرد که اینک در اجرای ماده ۱۰ قانون آیین نامه داخلی مجلس اسامی آنها را به عنوان هیات رئیسه مجلس یازدهم اعلام می‌کنم تا نسبت به اجرای وظایف شش گانه مذکور طبق ماده ۱۱ قانون آیین نامه داخلی عمل کنند.

به گفته وی وظایف هیات رئیسه سنی، اداره جلسه افتتاحیه و جلسات بعدی تا زمان برگزاری انتخابات هیات رئیسه، انجام مراسم تحلیف، اقتراع  شعب، توزیع اعتبارنامه‌های بین شعب، برگزاری انتخابات هیات رئیسه و تمشیت امور اداری مجلس تا زمان انتخابات هیات رئیسه است.

میرمحمد صادقی اضافه کرد: سید رضا تقوی متولد ۷ تیر ۱۳۲۵ از تهران از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و پردیس به عنوان رئیس سنی، سید مصطفی میر سلیم متولد ۱۹ خرداد ۱۳۲۶ از حوزه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به عنوان نایب رئیس سنی، روح الله نجابت متولد ۸ خرداد ۱۳۶۸ از حوزه شیراز و ورزقان به عنوان دبیر اول و محسن فتحی متولد ۱۵ شهریور ۱۳۶۶ از حوزه انتخابیه سنندج و کامیاران به عنوان دبیر دوم جلسه را اداره می‌کند.

وی در پایان از اعضای هیات رئیسه سنی دعوت کرد: تا در جایگاه هیات رئیسه قرار گرفته و جلسه افتتاحیه را آغاز کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما