کدخبر: ۳۴۱۳۱۶ لینک کوتاه

محاکمه اکبر طبری/ حضور دانیال‌زاده و قاسم‌زاده در دادگاه+فیلم

اقتصادنیوز :اولین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری برگزاری شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری   برگزاری شد.

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه و متهمان دیگر این پرونده به ریاست قاضی بابایی در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران آغاز شد.

photo_۲۰۲۰-۰۶-۰۷_۱۱-۰۱-۵۴

در این جلسه نماینده دادستان، به قرائت کیفرخواست می‌پردازد.

اعمال نفوذ و برخی زد و بندها در پرونده طبری مطرح است. همچنین تا کنون ردپای وی در پرونده مدیر عامل بانک ملت و همچنین برخی پرونده‌های فساد هم مطرح شده است.

در این پرونده همچنین قرار است به اتهامات یکی از قضات شاغل و یک قاضی بازنشسته هم رسیدگی شود.

photo_۲۰۲۰-۰۶-۰۷_۱۱-۰۱-۵۳

رسول امیر قهرمانی، در نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری با اشاره به کیفرخواست صادره گفت: متهم از مصطفی نیاز آذری پنج قطعه زمین واقع در بابلسر به پلاک‌های ثبتی ۲۵۶۹ فرهنگی اصلی به علاوه ویلایی دریافت کرده است.

وی به یکی دیگر از اتهامات معاون اجرایی سابق قوه قضائیه اشاره و تصریح کرد: دریافت رشوه از آقای جلیل سبحانی بالغ بر یکصد و پنجاه میلیون ریال شامل هزینه‌های تهیه و نصب کمد در واحد ۳۱۳ در یکی از مجتمع‌ها و همچنین اقلام این واحد از دیگر اتهامات است.قهرمانی به دیگر اتهامات طبری اشاره کرد و گفت: اتهام بعدی طبری پول‌شویی از طریق انتقال دو واحد آپارتمان در برخی به به نام فرهاد مشایخ، پول‌شویی از طریق ویلای انتقال ویلای دریافتی از مصطفی نیاز آذری به شرح فوق به نام حکیمه شیرمحمدی همسرش. همچنین جعل مادی اسناد رسمی در پنج فقره وکالت‌نامه از دیگر اتهامات متهم است.

نماینده دادستان تهران افزود: مشایخ به پرداخت وجوه و یک دستگاه خودرو بابت پیگیری زمین های کلاک به طبری اعتراف کرده است. طبری در این رابطه به آشنایی با منصوری در دفتر خودش و پیشرفت حکم ویژه ، حکم کمیسیون ماده ۵ در مراحل مختلف پیگیری زمین ای کلاک اشاره کرده است. مشابخ در رابطه با پرداخت ۱۰۰هزار یورو به طبری عنوان کرده که مبلغ فوق را نجفی به همراه اینجانب در سال ۸۶ پرداخت کرده ایم. به گفته خودش این رقم را به خاطر دوستی ۳۰ ساله داده است.

وی گفت: منصوری که به عنوان قاضی ویژه زمین های کلاک بوده است با همکاری متهم تخلفاتی را داشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند