کدخبر: ۳۴۲۳۱۹ لینک کوتاه

از هر ۵ آزمایش کرونا، یک تست خطا دارد

اقتصاد نیوز:نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، در صورتی که فرد خیلی زود برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا آزمایش شود، امکان یک اشتباه در هر ۵ تست وجود دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل ازخبرگزاری فارس ، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، در صورتی که فرد خیلی زود برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا آزمایش شود، امکان یک اشتباه در هر ۵ تست وجود دارد.

براساس این مطالعه که توسط محققان دانشگاه جان هاپکینز انجام شده، در صورتی که فرد خیلی زود آزمایش شود، احتمال خطا در نتیجه آزمایش ویروس کرونا وجود دارد و میزان منفی‌های کاذب سه برابر خواهد بود.

محققان نمونه‌هایی از تست کروناویروس بیش از یک هزارو سیصد بیمار را بررسی کردند و مشخص شد، اگر فرد آلوده پس از یک روز آزمایش شود احتمال کاذب بودن نتیجه آزمایش صد در صد است و پس از چهار روز میزان کاذب بودن آن به ۶۷ درصد کاهش می‌یابد و روز پنجم این درصد به ۳۸ درصد می‌رسد.

ابتلای بیش از ۱.۹ میلیون نفر به ویروس کرونا در ایالات متحده تأیید شده، اما تیم این پژوهش می‌گوید که یافته‌های جدید نشان می‌دهد تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کرونا ممکن است بسیار بیشتر از آمار منتشر شده باشد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند