افشاگری برادرزاده ترامپ علیه او

کدخبر: 343257
اقتصاد نیوز: تارنمای خبری « دیلی بیست » نوشت: مری ترامپ برادرزاده ۵۵ ساله رئیس جمهوری آمریکا تابستان امسال با انتشار کتابی افشا می‌کند که او منبع اصلی تحقیقات روزنامه نیویورک‌تایمز از فریبکاری‌های مالیاتی دونالد ترامپ بوده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از نامه نیوز؛ انتشارات سیمون و شوستر (Simon & Schuster) کتاب «زیادی و ناکافی» را ۲۸ ژوئیه (۷ مرداد) و چند هفته پیش از گردهمایی ملی جمهوریخواهان به بازار عرضه می‌کند.
به نوشته دیلی بیست، یکی از افشاگری‌های جنجالی دختر فِرِد - برادر متوفی دونالد ترامپ- نقش وی در تهیه گزارش افشاگرانه از فریبکاری‌های مالیاتی ترامپ و بر ملا ساختن دریافت بیش از ۴۰۰ میلیون دلار (به ارزش روز) از شرکت ساختمان‌سازی پدرش است.

برادرزاده ترامپ در این کتاب فاش می‌سازد که اظهارنامه مالیاتی پدرش و دیگر اسناد محرمانه خانوادگی را در اختیار نیویورک‌تایمز قرار داده بود.
نویسنده همچنین گفت‌وگو با « مری ان ترامپ بری - Maryanne Trump Barry » خواهر ۸۳ ساله ترامپ و قاضی بازنشسته دادگاه فدرال را در این کتاب گنجانده است.به نوشته دیلی بیست، کتاب «زیادی و ناکافی» به طور قطع واشنگتن و خانواده ترامپ را چند ماه پیش از انتخابات آبان‌ماه و به سرعت پس از انتشار خاطرات جان بولتون، به لرزه در خواهد آورد.
برخلاف همه کتاب‌هایی که کارمندان پیشین ترامپ در مورد او نوشته‌اند، نخستین‌بار است که یکی از خویشاوندانش کتابی افشاگرانه و به شدت انتقادی علیه او منتشر می‌کند.

کتاب «اتاقی که اتفاق آنجا افتاد: خاطرات کاخ سفید» نوشته جان بولتون در ۲۳ ژوئن (سوم تیرماه) با وجود اختلافش با کاخ سفید درباره اینکه بخش‌هایی از روایت او در این کتاب ممکن است حاوی اطلاعات طبقه‌بندی شده باشد، منتشر می‌شود.

«سیمون و شوستر» شرکت ناشر این کتاب در خبرنامه‌ای گفت، جزئیاتی درباره عملکرد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با چین، روسیه، اوکراین، کره شمالی، ایران، انگلیس، فرانسه و آلمان در این کتاب آمده است.
این شرکت اعلام کرده، «این کتابی است که دونالد ترامپ دوست ندارد آن را بخوانید»؛ چیزی که باعث شگفتی بولتون شده بود، اینکه ترامپ رییس جمهوری است که انتخاب دوباره تنها چیز مهم برای اوست؛ حتی اگر به قیمت به خطر انداختن یا تضعیف آمریکا باشد.
دونالد ترامپ دوشنبه‌شب(به وقت آمریکا) در جلسه دولت در واکنش به اخبار مرتبط با انتشار کتاب خاطرات «جان بولتون» مشاور پیشین امنیت ملی خود در آینده نزدیک گفت، انتشار این کتاب غیرقانونی است.
ترامپ افزود:‌ نوشتن کتاب برای بولتون کاری «کاملا ناشایست» است؛ من هرگونه مکالمه‌ای را با خودم به عنوان رییس جمهوری [آمریکا] به شدت محرمانه می‌دانم و این بدان معناست که اگر بولتون کتابی نوشته باشد و منتشر شود، او قانون را نقض کرده و با مشکلات کیفری مواجه خواهد شد.

تیتر یک
  • تمام بازارها منفی شدند

    اقتصادنیوز: امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ در دومین روز هفته،‌ تمام بازارها در جهت منفی حرکت کردند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما