کدخبر: ۳۴۳۵۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

۵۰ درصد تست‌های کرونا در این استان مثبت است

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: هم اکنون استان ازلحاظ شیوع بیماری کووید ۱۹ در وضعیت قرمزقرار دارد و ظرف ۱۰ روز اخیر آمار مبتلایان همچنان رو به افزایش بوده است.

 

به گزارش اقتصادنیوز، حسین فرشیدی روز پنجشنبه به رسانه ها اعلام کرد: هم اکنون از هر دو آزمایش انجام شده در استان یکی مثبت است ، بیماران عمدتا بدحال می شوند؛ در حال حاضر 44 نفر در بخش های مراقبت ویژه (ICU) بستری هستند که 22 نفرشان بدحال هستند.

وی ادامه داد: بیماری کووید 19 بسبار خطرناک است که باید سعی شود در معرض ابتلای آن قرار نگیریم؛ ابتلا به این بیماری سن و جنس نمی‌شناسد، طبق تحقیقات انجام شده بیمارانی که زیر دستگاه تنفس مصنوعی قرار می گیرند، بیش از 85 درصد فوت می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: اگر قبلا اظهار می شد که فوتی ها دارای بیماری زمینه ای بودند، اما اکنون تعدادی از مبتلایان، بدون بیماری زمینه ای فوت می کنند، هر یک از ما اگر موازین بهداشتی را رعایت نکنیم، بطور قطع در سرایت این بیماری مقصریم.

فرشیدی یاد آور شد:ابتدای خرداد ماه تعداد فوت‌شدگان بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در استان، 30 نفر بود ولی اکنون به 132 نفر رسیده ، یعنی چهار برابر افزایش در موارد فوتی داریم، تاکنون بیش از 29 هزار تست کرونا انجام شده که قبلا بیشتر بیماران بدون علامت را شناسایی می کردیم، ولی الان بیشتر موارد مثبت دارای علائم هستند.

وی بیان داشت: کادر درمان استان خسته اند و تاکنون بیش از 250 نفر از کارکنان گروههای مختلف بهداشت و درمان استان، به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که تعدادی پس از درمان به محل کار بازگشتند و در حال خدمت رسانی هستند.

وی اضافه کرد: طبق قانون فرمانداری ها موظفند از هرگونه تجمع در سطح شهرها و روستاها جلوگیری کنند افرادی که مراسم برپا می کنند، در مقابل قانون محکوم هستندو لذا هر کدام از ما مسوولیم که به فکر خودمان باشبم؛ در تعطیلی پیش رو در آخر هفته تصور کنیم قرنطینه اجباری هستیم و در خانه بمانیم.

وی گفت: منتظر دستور قرنطینه شهرها نباشیم و در خانه بمانیم. خروج از منزل یعنی اینکه برای سلامت خود و دیگران ازش قایل نیستیم،همه باید این موضوع را مدنظر داشته باشیم که تمام شهر آلوده است و احتمال ابتلا به ویروس خارج از منزل، زیاد است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند