کدخبر: ۳۴۵۶۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک کشته در تظاهرات اعتراضی ایالت کنتاکی آمریکا

اقتصادنیوز؛ رسانه‌ها از تیراندازی در شهر «لوئیزویل» آمریکا در جریان برگزاری تظاهرات اعتراضی علیه نژادپرستی در این کشور با یک کشته و یک زخمی خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ تیراندازی در جریان تظاهرات علیه نژادپرستی در شهر «لوئیزویل» ایالت کنتاکی آمریکا 1 کشته و یک زخمی بر جا گذاشت.

بنا بر گزارش اداره پلیس شهر «لوئیزویل» ایالت کنتاکی آمریکا، ساعت ۲۱ شنبه شب (به وقت محلی) گزارش‌هایی از تیراندازی‌ها در «پارک میدان جفرسون» به این اداره مخابره شد.

به گفته پلیس آمریکا، با حضور ماموران در صحنه مشخص شد که بر اثر شلیک گلوله، یک مرد زخمی شد و به دلیل شدت جراحات وارده جانش را از دست داد.

اداره پلیس لوئیزویل همچنین خبر داد، به فاصله کوتاهی بعد از این ماجرا گزارش دیگری مبنی بر یک تیراندازی دیگر در منطقه «هال آو جاستیس» این شهر رخ داد که در نتیجه آن یک فرد زخمی شد اما شدت جراحاتش به حدی نیست که جانش در خطر باشد.

مقام‌های پلیس آمریکا اطلاعات و جزئیات بیشتری درباره اینکه ضارب یا ضاربان این دو تیراندازی چه کس یا کسانی و هدف آنها از این حملات چه بوده، ارائه نداده‌اند.

برخی منابع محلی خبری از قبیل ««کوریه-ژورنال» خبر دادند، همزمان با این تیراندازی‌ها در شهر لوئیزویل، تظاهرات معترضان به نژادپرستی در جریان بوده است.

طبق این گزارش‌ها، هفته‌ها است که تظاهرات اعتراضی در لوئیزویل علیه قتل «برونا تیلور» ۲۶ ساله به دست نیروهای پلیس این شهر آمریکا در جریان است.

تیلور که یک تکنسین پزشکی سیاه پوست بود، ۱۳ مارس ۲۰۲۰ در حمله نیروهای پلیس لوئیزویل به آپارتمان محل اقامتش و در جریان درگیری بین آنها با نامزدش کشته شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند