هشدار فرانسه به رژیم صهیونیستی

کدخبر: 346535
«ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه گفت: هرگونه الحاق کرانه باختری نقض قوانین بین المللی است و تبعاتی به همراه خواهد داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: لودریان در جلسه پارلمان فرانسه گفت: الحاق سرزمین‌های فلسطین به هراندازه پارامترهای حل و فصل اختلافات را به طور جدی زیر سوال خواهد برد. 

به گفته وزیر امور خارجه فرانسه، تصمیم الحاق نمی‌تواند بدون عواقب باشد و ما گزینه‌های مختلفی را در سطح ملی و همچنین با هماهنگی با شرکای اصلی اروپایی خود بررسی می‌کنیم. 

در ادامه مخالفت‌ها با طرح نتانیاهو برای الحاق بخشی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی مردم فرانسه روز یکشنبه در شهرهای مختلف در محکومیت طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری تظاهرات  کردند. 

در همین راستا، صدها نفر در شهر پاریس تجمع کرده و با سردادن شعارهایی ضمن اعلام همبستگی با ملت فلسطین طرح اشغالگرانه رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. 

تجمع کنندگان همچنین خواستار تحریم رژیم صهیونیستی شدند. 

کابینه صهیونیستی با استناد به طرح خاورمیانه‌ای «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا که طرف فلسطینی آن را نپذیرفته، قصد دارد حدود ۳۰ درصد از کرانه باختری را به مناطق اشغالی الحاق کند. 

دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کرده بود که از اول ماه ژوئیه (یازدهم تیر ماه) ، شهرک‌های صهیونیستی را که به طور غیرقانونی بنا شده است، به کرانه باختری تحت اشغال الحاق خواهد کرد. 

حماس و جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌ای بر آمادگی مقاومت فلسطین برای رویارویی با تجاوزهای رژیم صهیونیستی تاکید و آمادگی خود را برای همکاری در این زمینه اعلام کردند. 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما