کدخبر: ۳۴۶۶۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

با دستور روحانی سد «شرفشاه» افتتاح شد

اقتصاد نیوز: سد «شرفشاه» شهرستان گیلان‌غرب که بر روی رودخانه کنگیر ایجاد شده امروز از طریق ویدئو کنفرانس با دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس؛ سد مخزنی شرفشاه دقایقی پیش توسط حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

هدف از اجرای این طرح تامین آب شرب شهر‌های سومار، نفت‌شهر و بازارچه مرزی سومار به میزان 11 میلیون متر مکعب و تامین آب برای 3 هزار و 55 هکتار از اراضی و باغات سومار و نفت‌شهر در شهرستان‌های گیلان‌غرب و قصرشیرین از اهداف اجرای این طرح است.

این سد قابلیت ذخیر‌ه‌سازی 101 میلیون متر مکعب آب را دارد و از نوع خاکی و هسته رسی است که کار آغاز آن از سال 89 آغاز شده و بر روی رودخانه کنگیر واقع شده است.

مردم کشاورزان این منطقه از افتتاح این سد بسیار خوشحال و خرسند هستند و معتقدند با افتتاح این سد رونق تولید و کشاورزی در منطقه ایجاد می‌شود.

در این مراسم حاج رسولی‌ها مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع ایران و بازوند استاندار کرمانشاه حضور داشتند.

استاندار کرمانشاه در حاشیه افتتاح سد شرفشاه در جمع اصحاب رسانه، عمران و آبادانی منطقه و ایجاد زیرساخت‌های لازم  و آبرسانی به شهرهای سومار، نفت‌شهر و روستاهای اطراف را از اهدف مهم اجرای این طرح دانست و اظهار داشت: افتتاح این سد می‌تواند مشکلات به جامانده از جنگ تحمیلی در منطقه را رفع کند.

بازوند گفت: سد شرفشاه سومار به عنوان سیزدهمین سد مخزنی استان قادر است مشکل آب شرب این شهر را حل و زمینه اشتغال را برای مردم فراهم کند تا برگردند و ساکن این مناطق شوند هرچند که مستلزم هزینه‌های زیاد است.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند