کدخبر: ۳۴۹۵۹۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دانشمندان آمریکایی اعلام کردند؛

واکسن کرونا در راند پایانی

اقتصادنیوز؛ دانشمندان آمریکایی اعلام کردند که واکسن تولید شده توسط آنها وارد مرحله پایانی شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ شمار مبتلایان و قربانیان کرونا روز به روز در حال افزایش است تا جایکه تاکنون نزدیک به ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به آن مبتلا شده اند و شمار قربانیان هم از ۵۸۱ هزار نفر گذشته است.

هنوز واکسن قطعی و نهایی برای ویروس پیدا نشده اما چند کشور اعلام کرده اند که واکسن آنها به مراحل پایانی نزدیک شده است.

محققان آمریکایی اعلام کرد که واکسن آزمایشی آنها که توسط شرکت«مدرنا» ساخته شده است به مراحل پایانی خود نزدیک شده است تا جایکه نتیجه آن روی همه داوطلبان به خوبی جواب داده است و باعث تقویت سیستم امنیتی آنها در برابر ویروس شده است.

طبق اعلام دانشمندان آمریکایی در هیچ کدام از داوطبان این پژوهش عوارض جانبی خطرناک مشاهد نشد اما تقریبا نصفی از آنها بعد از تزریق واکسن با عوارض خفیفی مثل سردرد،خستگی، احساس درد در عضلات و لرز همراه شدند.

تیم پزشکی مسئول تولید این واکسن آمریکایی در گفت و گویی که با نشریه «نیوانگلند ژورنال آو مدیسین» داشت با بیان اینکه واکسن در پایان ماه جاری وارد مرحله نهایی آزمایش های بالینی می شود تاکید کرد که چنین علائمی در دواطلبان بعد از تزریق دوز دوم در آنها به وجود می آِد.

شرکت مدرنا نخستین شرکتی بود که در تاریخ ۱۶ مارس ، تقریباً ۶۶ روز پس از انتشار ژنتیکی ویروس آزمایش واکسن آن را بر روی انسان انجام داد.

بسیاری از متخصصان براین باور هستند که ویروس کرونا با وجود انتشار گسترده خود به خود از بین نمی رود بلکه حتما نیاز به واکسن دارد.

«لیزا جکسون» از مؤسسه تحقیقات سلامت Kaiser Permanente در سیاتل و مدیر این تیم تحقیقاتی گفت: جهان در برابر کوید ۱۹ نیاز مبرم به واکسن دارد.

دولت فدرال از واکسن شرکت مدرنا حمایت کرده است و نزدیک به نیم میلیارد دلار برای آن هزینه کرده است.به نظر می رسد که این واکسن در سطح گسترده استفاده شود.

چه بسا اگر این واکسن موفقیت آمیز باشد باعث شود تا نقطه تحولی در شرکت مدرنا آمریکا به وجود آید.

آمریکا بیشترین شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا را در سراسر جهان دارد و مدتها است که به کانون نخست ویروس تبدیل شده است.

این مطلب برایم مفید است
23 نفر این پست را پسندیده اند