آماده باش ارتش اسرائیل در مرز لبنان

کدخبر: 352098
اقتصادنیوز: نظامیان اسرائیل در مرز با لبنان و در خط آتش بس جولان اشغالی به حالت آماده باش کامل در آمده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، ارتش اسرائیل همچنان نظامیان خود را در حال آماده باش کامل قرار داده است.

الیاس کرام گزارش داد رئیس ستاد ارتش اسرائیل و مقامات عالی رتبه نظامی اسرائیل از مرز لبنان سرکشی کردند.
ارزیابی های اطلاعاتی حاکی از آن است که پاسخ حزب الله لبنان به کشته شدن یکی از افرادش در سوریه بی تردید صورت خواهد گرفت. این وضعیت انتظار و تنش، ارتش اسرائیل را واداشته است که نظامیان خود را در جبهه های سوریه و لبنان به حالت آماده باش کامل در آورد. این در حالی است که بنیامین نتانیاهو لحن تهدید آمیز خود را افزایش داده است و سوریه و لبنان را مسئول هرگونه حملاتی دانسته است که از خاک آنها علیه اسرائیل صورت بگیرد.
نتانیاهو گفت: لبنان و سوریه مسئول هرگونه حمله ای هستند که از خاک شان علیه اسرائیل صورت بگیرد. ما اجازه نمی دهیم که امنیت ما مورد تهدید قرار گیرد یا شهروندان ما مورد تهدید قرار گیرند. ما اقدام علیه نظامیان خود را تحمل نخواهیم کرد.
در حالی که ارتش اسرائیل از تحرک گشتی های خود کاسته است و خبری از نظامیان اسرائیل در مرزهای شمالی نیست، پلیس نظامی اسرائیل خیابان های متعددی را در نزدیکی مرز با لبنان بسته است و پست های ایست و بازرسی خود را در مناطقی در الجلیل مستقر کرده است. همچنین برای مقابله با هر امر غیرمنتظره ای پناهگاه های خود را گشوده است.
حتی اگر تهدیدها واقعی نباشند ما آنها را جدی تلقی می کنیم. حزب الله لبنان می تواند ما را شگفت زده کند و ما در مقابل خود را به گونه ای مناسب آماده می کنیم.
با وجود آنکه اسرائیل پیش بینی نمی کند که حزب الله لبنان قواعد درگیری را بشکند و به جنگی فراگیر با اسرائیل وارد شود اما مساله به طور کامل منوط به حجم ضربه ای است که احتمالاً حزب الله لبنان به اسرائیلی ها وارد کند، باید دید که اسرائیل به این حمله احتمالی چه پاسخی خواهد داد.
بر اساس ارزیابی های اسرائل پاسخ حزب الله صد در صد انجام خواهد شد و آنچه معلوم نیست زمان و مکان این پاسخ است. همین مساله باعث می شود که جبهه های سوریه و لبنان در حالت التهاب و آماده باش باقی بماند.
 
از دست ندهید
بلیط هواپیما