بهانه‌تراشی آمریکایی‌ها برای خروج از عراق

کدخبر: 356094
اقتصاد نیوز : سلیم الجبوری روز یکشنبه اعلام کرد آمریکایی‌ها قصد دارند مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق را با مجموعه‌ای از تعهدات سنگین خسته کنند، تا از خروج نیرو‌های خود از خاک این کشور خودداری کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه خبری المعلومه نوشت: سلیم الجبوری، رئیس پیشین پارلمان عراق معتقد است آمریکایی‌ها در حال بهانه تراشی برای خروج از این کشور هستند و قصد انجام این کار را ندارند.

سلیم الجبوری روز یکشنبه اعلام کرد آمریکایی‌ها قصد دارند مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق را با مجموعه‌ای از تعهدات سنگین خسته کنند، تا از خروج نیرو‌های خود از خاک این کشور خودداری کنند.

بنا به گفته الجبوری، این تعهدات شامل مواردی از جمله خلع سلاح و مسئله ارتباط با ایران در زمینه اقتصادی می‌شود.

این مقام سابق پارلمان عراق با اشاره به تمایل واشنگتن برای ایجاد پایگاه‌های سیار در این کشور افزود همه می‌دانند آمریکا عراق را ترک نخواهد کرد.

الجبوری تاکید کرد هر بار پارلمان عراق بخواهد موضوع خروج آن‌ها را به بحث بگذارد، آمریکایی‌ها همه انرژی خود را بکار خواهند گرفت، زیرا می‌دانند که حضور آن‌ها در این کشور خواست مردم عراق نیست.

پیش از این نیز محمد البلداوی از نمایندگان عراقی عضو فراکسیون فتح اعلام کرده بود واشنگتن در تلاش است تا با توسل به مذاکرات راهبردی با بغداد، مصوبه پارلمان این کشور برای خروج نظامیان آمریکا را دور بزند.

در پی اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران و ابومهدی المهندس، نائب رئیس نیرو‌های بسیج مردمی عراق در ژانویه امسال، پارلمان عراق طی مصوبه‌ای خروج نیرو‌های خارجی از خاک این کشور را به تصویب رساند.

مصوبه پارلمان عراق که از اکثریت موافق آرا برخوردار بود، دولت بغداد را ملزم به لغو درخواست از ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا و تعهد نسبت به پایان دادن حضور نیرو‌های خارجی در خاک عراق می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما