خط و نشان پمپئو برای همه/ جهان باید از تحریم تسلیحاتی ایران حمایت کند

کدخبر: 357585
اقتصاد نیوز : وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر بر موضع دولت ترامپ درباره تحریم تسلیحاتی ایران تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست نوشت، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا که پس از مواجهه کشورش با شکستی دیپلماتیک در شورای امنیت سازمان ملل در زمینه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران برای دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به قدس اشغالی سفر کرده است، در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با او گفت که "از تمام ابزارهایمان استفاده خواهیم کرد تا مطمئن شویم ایران به تسلیحات هسته ای دست پیدا نمی کند" و مطمئن است که موفق خواهند شد.

پمپئو در ادامه گفت: ما فکر می کنیم این به نفع تمام جهان است. بسیاری از رهبران جهان به طور خصوصی این را به من می گویند. زمان برخاستن فرا رسیده است. ایران از تاریخ ۱۸ اکتبر(با به پایان رسیدن تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران) در شرف دسترسی یه این تسلیحات و پول است.

پمپئو در ادامه با "استقبال از صلح اسرائیل با برخی کشورهای حوزه خلیج فارس" از موضع آمریکا در این باره دفاع کرد و گفت: این کشورها که بیشترین تاثیر را از برخورداری ایران از سامانه های تسلیحاتی خواهند پذیرفت همگی موافق تمدید این تحریم هستند و بقیه جهان هم باید به ما ملحق شوند.

بر اساس این گزارش، اظهارات پمپئو در پی این مطرح می شود که تلاش های دولت آمریکا برای جلب حمایت حداکثری از تصویب پیش نویس قطعنامه ای برای تمدید تسلیحاتی ایران با شکست مواجه شد.

تنها جمهوری دومنیکن و خود آمریکا به تصویب این پیش نویس رای مثبت دادند و این قطعنامه با دو رای مخالف چین و روسیه و ۱۱ رای ممتنع تصویب نشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما